Męczący kaszel u dziecka

Kaszel jest bardzo uciążliwy dla dzieci. Dlatego też trzeba zawsze reagować. Warto podkreślić, że kaszel znacznie zaburza jakość swobodnego oddychania.

Kaszel niejedno ma imię

Kaszel nie jest chorobą samą w sobie. To objaw, który zawsze coś nam sygnalizuje. Najbardziej uciążliwy jest kaszel suchy. Początek choroby bywa niezwykle dyskomfortowy. Trzeba koniecznie zastosować środek ułatwiający oddychanie.  Przyda się wówczas syrop dla dzieci na kaszel. Lekarze bardzo często polecają syrop Mucosolvan. W przypadku suchego kaszlu niezbędne jest szybkie działanie. Mucosolvan zawiera w swym składzie substancję czynną ambroksol, która znacznie wspomaga naturalny odruch oczyszczania dróg oddechowych. Trzeba wiedzieć, że początkowo trudno rozpocząć proces rozrzedzania wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych. Mucosolvan rozrzedza wydzielinę i chroni przed jej ponownym zaleganiem. Ponadto łagodzi ból i wszelkie podrażnienia gardła. Syrop dla dzieci na kaszel ma przyjemny, truskawkowo-waniliowy smak. Mogą go przyjmować dzieci powyżej 1. roku życia. Pamiętajcie jednak o tym, aby zawsze skonsultować swój wybór z lekarzem. Po kaszlu suchym pojawia się kaszel mokry, który bywa źródłem prawdziwej ulgi dla chorego gardła. Oznacza, że w organizmie rozpoczął się mechanizm odkrztuszania wydzieliny. Czemu służy zaś kaszel alergiczny? Otóż ochrania drogi oddechowe przed przedostaniem się do ciała alergenów. Jeśli jednak występuje często, koniecznie trzeba udać się do alergologa.

Co można jeszcze zrobić?

Oprócz wizyty u lekarza i zastosowaniu odpowiednich leków, można jeszcze inaczej pomóc dziecku. Koniecznie wietrz pomieszczenia. Przy przeziębieniu nie puszczaj swojej pociechy do przedszkola czy szkoły. W czasie przeziębienia organizm ludzki jest osłabiony i bardziej narażony na działanie czynników patogenicznych. Koniecznie nawilżaj dziecku wodą mineralną lub herbatkami owocowymi. Z pewnością przyda się sok z malin. Domowe sposoby na chorobę to oczywiście mleko z miodem i podawanie pysznego rosołku z kury.

 

Zdjęcia pochodzą ze strony pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.