Ford EcoBoost łamie dotychczasowe schematy

 

Ford EcoBoost łamie utarte opinie, że im większy silnik, tym samochód ma większą moc. Porównując silniki EcoBoost marki Ford z innymi, wygrywają one pod względem  innowacyjności  rozwiązań technologicznych, a przy tym są mniejsze i lżejsze. Udowodniono, że mają znacznie lepsze osiągi przy niższym zużyciu paliwa i obniżonej emisji spalin. Silniki EcoBoost są niekwestionowanym zwycięzcą w swojej kategorii.

Czym jest technologia EcoBoost?

Technologia EcoBoost łączy w sobie wydajność i oszczędność. Jednostki EcoBoost dzięki zaawansowanej konstrukcji korzystają z każdej kropli paliwa. Wpływa to na zmniejszanie spalania i emisji dwutlenku węgla. Dzięki bezpośredniemu wtryskowi silniki EcoBoost przy minimalnej ilości paliwa,  mają imponujące osiągi. Dodatkowo przy współpracy z turbosprężarką  i układem zmiennych faz rozrządu, silnik 1.0 l EcoBoost gwarantuje niskie zużycie paliwa bez negatywnego wpływu na osiągi.

EcoBoost a maksymalna moc silnika

Dzięki turbosprężarce  mamy wysoki moment obrotowy, silniki EcoBoost działają elastycznie, bez konieczności redukcji biegu. Wspomniany układ zmiennych faz rozrządu pomaga wytwarzać wyższy moment obrotowy, nawet przy niskich obrotach i utrzymać maksymalny efekt. Sprawdza się to szczególnie przy manewrze wyprzedzania.

Modele silników EcoBoost

Najwyżej oceniany i sześciokrotnie nagradzany jest silnik EcoBoost 1-litrowy firmy Ford dostępny w wersjach 85KM, 100 KM, 125 KM. Technologia EcoBoost dostępna jest w trzycylindrowym silniku 1.5 litra oraz 2.5 litra. Najnowszy Ford GT posiada największy silnik 3.5 litra i mocy ponad 600KM.

Filtry oleju w technologii Ford EcoBoost

Filtr oleju to część, która odpowiada za proces filtracji oleju silnikowego w samochodzie. Wpływa na jakość pracy silnika oraz jego pewność w działaniu. Wiadomym jest, że podczas pracy silnika dostaje się do niego wiele zanieczyszczeń. Głównym zadaniem filtra oleju jest precyzyjne oczyszczanie i zatrzymanie nieczystości, które mogą  dostać się do silnika z powietrza lub paliwa. Silniki technologii Ford EcoBoost są wyposażone w najwyższej klasy filtry oleju.

Zdjęcia wykorzystane w publikacji pochodzą ze strony:

https://pixabay.com/pl/

 

 

Leave a Comment