Kiedy swędzi i piecze…

Typową, kobiecą dolegliwością jest zapalenie pęcherza moczowego. Schorzenie kojarzy się przede wszystkim z dużym dyskomfortem. Nie dość, że czujemy ból, to dodatkowo towarzyszy nam świąd odczuwany w okolicach cewki moczowej. Zapalenie pęcherza moczowego może powstać błyskawicznie. Bardzo wiele zależy od naszego układu odpornościowego. Jeśli system ten jest osłabiony, wówczas mechanizmy obronne organizmu działają nieefektywnie.

Objawy zapalenia pęcherza moczowego

Dlaczego skupiam się głównie na kobietach? Podkreślę, że mężczyźni również mogą zachorować na zapalenie pęcherza moczowego. Jednak to głównie płeć piękna boryka się z tym nieprzyjemnym problemem. Kobieca cewka moczowa znajduje się blisko ujścia pochwy, a także odbytu. W związku z tym bardzo łatwo jest przenieść bakterie z miejsc intymnych właśnie w okolicę cewki moczowej. Jeśli bakterie dostaną się w głąb ciała, wówczas zapalenie pęcherza moczowego jest murowane.

Do typowych objawów zapalenia pęcherza moczowego zaliczymy między innymi:

  • bóle w podbrzuszu,
  • parcie na częste oddawanie moczu,
  • podwyższona temperatura ciała,
  • pieczenie podczas wydalania moczu,
  • uczucie ogólnego zmęczenia i rozbicia.

 

Bardzo ważna kwestia! Dlaczego zawsze warto zweryfikować stan zdrowia podczas fachowej diagnozy lekarskiej? Tego typu symptomy mogą również oznaczać kamice nerek lub inne choroby nerek. Niekiedy kłopoty z pęcherzem moczowym sygnalizują cukrzycę.

Jak wyleczyć zapalenie pęcherza moczowego?

Leczenie choroby polega na zlikwidowaniu źródła schorzenia. Aby zminimalizować dyskomfort, lekarz zaleci również leczenie objawowe. Polega ono na przyjmowaniu dużej ilości płynów, stosowaniu lekkostrawnej diety, a także wypoczynek. W okresie choroby należy szczególnie zadbać o higienę miejsc intymnych.

Furagina

Na zapalenie pęcherza moczowego kobiety przyjmują Furaginę (http://neofuragina.pl/). Czy słusznie? Furagina jest składnikiem leku, który hamuje rozwój i rozmnażanie się bakterii. Pamiętajmy jednak, że zawsze trzeba zapoznać się z ulotką. Przed zastosowaniem leku skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Bardzo ważna jest także właściwe dawkowanie leku. Standardowo przyjmuje się dwie tabletki dziennie cztery raz pierwszego dnia i dwie tabletki trzy razy dziennie przez okres 7-8 dni.

Leave a Comment