Obiady Czwartkowe – spotkania organizowane w szczytnym celu

Dbanie o zdrowy styl życia to w gruncie rzeczy często całkowita zmiana wieloletnich nawyków, zarówno żywieniowych, jak i związanych z aktywnością fizyczną czy rozrywką. To ciężka praca, wymagająca poświęcenia oraz determinacji. To także ogrom wiedzy, który pozyskuje się latami, przedzierając przez różne mity i utarte opinie dotyczące zdrowia i diety. Lekarze i dietetycy coraz częściej mówią o tym, jak wielki związek ma nasze zdrowie z codziennymi wyborami dotyczącymi żywności, spędzania wolnego czasu, snu czy poziomu stresu.

Obiady Czwartkowe to spotkania organizowane od lat przez markę Philipiak, których celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz motywowanie do zmian na lepsze. Zaproszeni Goście starają się też, by spotkania te przyczyniały się do poprawy życia tych, którzy nie mogą sami tego dokonać.


Idea i przebieg Obiadów Czwartkowych organizowanych przez Philipiak Milano

Jak już pokrótce wspomnieliśmy, spotkania nazywane Obiadami Czwartkowymi mają na celu promować zdrowy styl życia. Gośćmi są osoby znane ze świata telewizji, sportu, kultury czy dziennikarstwa, które mają spory wkład w uczenie innych, jak zdrowo się odżywiać oraz wprowadzić regularną aktywność fizyczną do swojego życia. Pokazują to przede wszystkim swoim życiem, gdyż same starają się na co dzień pracować nad dobrymi nawykami.

Do Gości Obiadów Czwartkowych należą: Agnieszka Cegielska, Julia Pietrucha, Karolina Malinowska, Magdalena Wójcik, Monika Mrozowska, Małgorzata Pieczyńska, Sylwia Leszczyńska, Violetta Kołakowska, Małgorzata Foremniak oraz Karol Okrasa.

Aby dowiedzieć się o nich czegoś więcej, zajrzyj na stronę http://www.obiadyczwartkowe.pl/nasi-goscie

obiady czwartkowe - nakryty stół

Co się dzieje na spotkaniu?

Na takim spotkaniu zgromadzeni wspólnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami, konsultując je ze specjalistami w dziedzinie zdrowia, żywienia i sportu. Rozmowy dotyczą nie tylko diet czy aktywności fizycznej, ale także problemu otyłości wśród dzieci, chorób dietozależnych, znikomej edukacji żywieniowej, pomocy w walce z nadwagą czy też przejścia w bezpieczny sposób na wegetarianizm i weganizm. Całemu spotkaniu przewodzi Ambasador marki Philipiak – Karol Okrasa.

Clue programu to przygotowywanie posiłku przez Karola Okrasę, przy użyciu garnków i naczyń Philipiak, a następnie degustacja. Ale Obiady Czwartkowe nie są po prostu miłymi spotkaniami towarzyskimi w luksusowej oprawie. Organizatorzy zadbali, by przyświecał im szczytny cel.

Obiady Czwartkowe – dla dobra innych

W trakcie spotkań z cyklu Obiadów Czwartkowych zaproszeni Goście biorą udział w akcji charytatywnej – oddają przedmioty podpisane przez siebie na aukcję, a uzyskane pieniądze przekazują na rzecz jakiejś fundacji. Jak dotąd, w ten sposób marka Philipiak Milano wsparła już akcję „Pajacyk” organizowaną przez Polską Akcję Humanitarną, oraz Fundację Ex Animo, która działa na rzecz Kliniki Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka.

Więcej o Obiadach Czwartkowych można przeczytać na http://www.obiadyczwartkowe.pl/

Leave a Comment