Pizza w Krakowie – gdzie zjeść najlepszą?

Pizza – niby zwykły placek z dodatkami, a jednak okazała się tak fenomenalnym wynalazkiem, że szybko podbiła cały świat. Powiesz fast food? Nie tym razem. Pizza to coś więcej i jeśli tylko skosztujesz tej naprawdę dobrej to na pewno się z tym zgodzisz. Ponoć najlepszą pizzę robią Włosi. Ponoć, ale w Polsce można zjeść równie smaczną. Trzeba tylko wiedzieć, dokąd się udać. No to chodźmy!

Dziś pod lupę weźmiemy pizzę w Krakowie. W dawnym grodzie Kraka nie brakuje lokali serwujących królową włoskich dań. Tak naprawdę niemal w każdej uliczce można natknąć się na małą knajpkę lub większą restaurację z pizzą w menu. Nie wszystkie jednak są w stanie zaspokoić oczekiwania prawdziwych smakoszy. Całe szczęście jest jedna pizzeria z prawdziwego zdarzenia…

Pizza – gwiazda z bogatym rodowodem

Pizza to niekwestionowana królowa, której nic nie jest w stanie odebrać korony. Kultowa dziś pizza Margherita (nazwana tak na cześć Małgorzaty Sabaudzkiej) ma już grubo ponad sto lat. Oczywiście korzenie tej potrawy sięgają znacznie głębiej – bo aż do czasów Imperium Rzymskiego. Zbożowe placki były wypiekane w Egipcie, gdzie stanowiły nieodłączną część tamtejszych biesiad. Zwolennicy pizzy doceniają też amerykańskie wpływy na kultowe danie. O ile włoska klasyka to 2-3 składniki i cienkie ciasto, o tyle wybór między grubym a cienkim plackiem oraz całą gamę najróżniejszych dodatków zawdzięczamy już Amerykanom.

pokrojona pizza

Pizza w Krakowie – wypróbuj Domino’s Pizza!

Lubisz pizze, ale nie masz czasu lub po prostu nie chce ci się eksperymentować w kuchni? Nic straconego. Apetyt na pizzę w Krakowie Nowej Hucie zaspokoi popularna pizzeria Domino’s Pizza. Mimo, że jest to tzw. „sieciówka”, to jednak poziom serwowanej tu pizzy jest bardzo wysoki. Lokal dba o to, aby włoski placek wypiekany był według tradycyjnej receptury i ze składników najwyższej jakości – zawsze świeżych i starannie wyselekcjonowanych. To właśnie tu znajdziesz najlepszy ser mozzarella Galbani oraz wyborny sos pomidorowy. Więcej na https://www.entuzjascipizzy.pl/

Dlaczego jeszcze warto wybrać Domino’s Pizza w Krakowie? Poza najważniejszymi aspektami, wymienionymi wcześniej na korzyść przemawiają też dziesięciolecia doświadczeń, światowy sukces, otwarte umysły i nowe smaki. Menu Domino’s Pizza jest naprawdę imponujące i z całą pewnością usatysfakcjonuje każdego, zarówno miłośnika mięsa, jak również zagorzałego wegetarianina. Poza klasyką – kultową pizzą Margherita, w menu jest pizza „po amerykańsku”, a więc New Yorker lub American HOT. W menu lolaku znajdziesz też aromatyczną pizzę Prowansalską oraz Veggie Supreme – niekwestionowaną wegetariańską królową pizz. Menu Domino’s Pizza zawiera też tak oryginalne smaki jak Bombay Chicken. Oczywiście można również skomponować własną pizzę marzeń, wybierając spośród wielu doskonałych dodatków.

pizza z serem

Pizza na telefon – bez wychodzenia z domu

A jeśli mieszkasz w Krakowie lub jesteś tu tylko na weekend, masz ochotę na włoski przysmak, ale nie chce ci się wychodzić na miasto, wybierz pizzę na telefon w Krakowie. Wejdź na stronę https://www.dominospizza.pl/, sprawdź menu Domino’s Pizza, wybierz placek, na który masz dziś ochotę i zadzwoń! Tylko tyle, żeby zaspokoić ochotę na smaczne „co nieco”. Dzięki opcji „pizza z dostawą w Krakowie”, włoski przysmak wyląduje w twoich rękach – prosto z pieca, świeżutki i jeszcze gorący i to bez wychodzenia z domu.

Leave a Comment