Zaburzenia erekcji u mężczyzn to coraz większy problem

Statystyki i badania obnażają niepokojącą prawdę – coraz więcej panów cierpi przez nawracające zaburzenia erekcji. Niegdyś problemy z erekcją leczono zalecając roczną wstrzemięźliwość seksualną oraz… pobudzanie prądem. Dzisiaj mamy nieco bardziej subtelniejsze metody i co najważniejsze – skuteczne. Właściwa metoda leczenia uzależniona jest przede wszystkim od źródła problemu.


Zaburzenia erekcji to inaczej niezdolność do osiągnięcia i utrzymania erekcji w stopniu satysfakcjonującym dla obojga partnerów. Tego typu kłopoty mają w większości przypadków podłoże medyczne. Przykładem jest cukrzyca, miażdżyca, wysokie ciśnienie, a także choroby serca. Do przyczyn typowo biologicznych można zaliczyć zmniejszenie dopływu krwi do prącia. W takim przypadku tętnice doprowadzające krew do prącia ulegają znacznemu zwężeniu.  Również stosowanie niektórych leków może spowodować zaburzenia erekcji. Oprócz wskaźników organicznych istnieją również przyczyny psychologiczne takie, jak: permanentny stres, depresja, niepokój, kłopoty z nawiązywaniem nowych znajomości. Wówczas zaburzenia erekcji mogą pojawić się nagle. Wyróżnić można szereg czynników zwiększających ryzyko wystąpienia problemów z osiąganiem zadowalającego wzwodu. Dobrym przykładem jest palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, nadwaga, wysoki poziom cholesterolu, nieprawidłowa dieta, siedzący tryb życia, wspomniana powyżej cukrzyca.

Problemy z erekcją mogą być wynikiem nieprawidłowego działania prostaty

Choroby prostaty wymagają wizyty u urologa. Niestety panowie zbyt późno odwiedzają specjalistę. Warto wiedzieć, że już niewielkie powiększenie prostaty występuje u mężczyzn powyżej 40 roku życia. Kiedy mężczyzna przekracza 80 lat, wówczas problem może osiągnąć swoje apogeum – znaczne zwężenie cewki moczowej może prowadzić do bariery w zakresie prawidłowego odpływania moczu.

Często występuje zapalenie gruczołu krokowego. Stanowi zapalnemu towarzyszy bolesne oddawanie moczu oraz gorączka. Niezwykle trudnym tematem jest rak prostaty. Jest to o tyle groźna i podstępna choroba, iż nie daje żadnych oznak, dopóki dopóty rak nie wydostanie się poza gruczoł krokowy.

Czym jest słaba erekcja?

Pozornie wszystko może być ok. Erekcja występuje, lecz jest na tyle słaba, iż członek nie jest na tyle usztywniony, by mężczyzna mógł odbyć stosunek seksualny. Wzwód może mieć również wymiar krótkotrwały – ustępuje jeszcze przed wytryskiem. Osłabiona erekcja może mieć oczywiście rozmaite przyczyny. Może do niej dochodzić, jeśli cyrkulacja krwi w ciałach jamistych jest zaburzona.

Ciała jamiste – w członku mieszczą się trzy komory, z których dwie wypełnione są przez tak zwane ciała jamiste. W trzeciej zaś gromadzi się sperma. Kiedy pojawia się erekcja ciała jamiste wypełniają się krwią i członek staje się sztywny.

Inne przyczyny słabej erekcji to nałóg papierosowy i alkoholowy, czynniki psychogenne, choroby predestynujące to najczęściej: miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze itd.

Po prostu jestem zmęczony

Wycieńczający styl życia prowadzi między innymi do deficytu testosteronu oraz aminokwasów, do których zaliczymy L-argininę. W takich przypadkach warto zwalczyć nieprawidłowe nawyki żywieniowe i wyeliminować z codzienności czynniki ryzyka. W aptekach możemy liczyć na wspomagającą suplementację. Przykładem jest Permen. Działanie preparatu bazuje na zastosowaniu naturalnych środków. Klasyczny skład Permenu zawiera buzdyganek naziemny, żeń-szeń, a także L-argininę. Skuteczność leku wywoływana jest przez regularność stosowania – kliknij.

Leave a Comment