Farba do włosów brązowych — jak wybrać odpowiednią?

Farby do włosów to temat, na który z pewnością można dyskutować godzinami. Produkty te muszą być jednak odpowiednio dobrane po to, aby nie tylko nadać odpowiedni odcień włosom, ale również im nie zaszkodzić. Czym się skierować wybierając taką farbę do włosów brązowych? Odpowiadamy.

Farba do włosów brąz — na co zwrócić uwagę?

Farba do włosów brąz to produkt, który powinniśmy wybierać rozważnie, jeśli nie chcemy, aby efekt okazał się dla nas niekorzystny. Aby zminimalizować takie ryzyko, należy wziąć pod lupę naszą karnację. Dlaczego to takie ważne? Otóż brąz jest kolorem, który pochodzi z mieszanki wielu mało intensywnych pigmentów takich jak chociażby pomarańcz oraz niebieski. W zależności od koloru kontrastowego, z którym się go łączy, można uzyskać inny efekt — wpadający w żółć lub pomarańcz.

Swoją karnację możemy określić na wiele sposobów. Najłatwiej i najpewniej będzie udać się do kosmetyczki lub profesjonalnego fryzjera. Najpopularniejsze warianty to ciepły, chłodny lub neutralny. Do nich właśnie dobiera się kilkadziesiąt odcieni brązu, który dostępny jest na palecie.

Wybierając farbę, nie należy również zapominać o jej składzie. Jeśli zależy nam na łagodnym, ale skutecznym działaniu to powinniśmy wziąć pod uwagę farby do włosów bez amoniaku. Jest to ważne szczególnie dla kobiet posiadających skłonność do podrażnień skóry oraz wypadania włosów. Są to nieprzyjemne dolegliwości, które niestety potęguje obecność amoniaku.

Farby do włosów bez amoniaku — korzyści

Wspomniany wcześniej amoniak, czyli wodorek azotu, jest nieorganicznym związkiem chemicznym, który wyróżnia się zarówno zasadowym odczynem, jak i charakterystycznym ostrym zapachem. Dodaje się go do farb głównie po to, aby zwiększyć przyswajalność pigmentu w łusce włosa, delikatnie ją rozchylając.

Taki proces w przeszłości był konieczny, aby po umyciu włosów farba nadal utrzymywała się na włosach. Dziś jednak wiemy, że nie jest to niezbędne. Współcześnie wielu producentów inwestuje w roślinne ekstrakty, które również są silne w działaniu rozchylającym łuski, ale nie powodują typu skutków ubocznych jak chociażby podrażnienia oraz przesuszanie się skóry.

Inną podkreślaną przez fryzjerów korzyścią jest również brak drażliwego zapachu, który odrzuca od farbowania. Stosując farby bez amoniaku, można uniknąć na przykład podrażnień nosa oraz bólów głowy.

Wybierając farbę do włosów brązowych, warto zwrócić uwagę na typ karnacji.

Leave a Comment