Akademiki w Poczdamie – poznaj, czym jest życie studenckie

Studia to dla wielu niezapomniany okres w życiu. Czas, gdy młodość łączy się z dorosłym życiem, stopniowo pojawiają się obowiązki, ale nadal przeplatają z zabawą, przyjaciółmi i beztroską. Z chwilą rozpoczęcia pracy zawodowej beztroska ta znika bezpowrotnie. Zupełnie inaczej jednak wygląda sytuacja, gdy student wyjeżdża na studia do innego kraju. Musi wtedy nauczyć się radzić sobie sam i zadbać o swoje potrzeby. Łatwiejszy start może zapewnić komfortowe i bezpieczne mieszkanie studenckie. Właśnie taki jest nowoczesny akademik w niemieckim Poczdamie – akademik BaseCamp.

Akademik BaseCamp w Poczdamie – nauka, zabawa, komfort

Poczdam to niemieckie miasto położone nad Hawelą. Wchodzi w skład obszaru metropolitalnego Berlin-Brandenburg. Miasto znane jest ze swojej bogatej historii i wielu ciekawych zabytków, ale od XIX wieku stanowi także centrum kulturalno-naukowe. Obecnie jest one znaczącym ośrodkiem akademickim we wschodnich Niemczech. W Poczdam działają trzy uczelnie publiczne oraz ponad trzydzieści instytutów badawczych. Nic więc dziwnego, że co roku napływa tu wielu studentów z różnych stron świata. Wszyscy oni szukają odpowiedniego lokum, w którym mogliby się zatrzymać na okres nauki. I właśnie dlatego powstał tu BaseCamp.

Prywatny akademik BaseCamp w Poczdamie zlokalizowany jest tuż przy uniwersyteckim kampusie, bardzo blisko od niego także do wielu instytutów badawczych. Dzięki temu studenci mogą wszędzie dostać się pieszo lub na rowerze. To bardzo wygodne rozwiązanie. Ale BaseCamp oferuje o wiele więcej komfortowych rozwiązań, dzięki którym mieszkanie tu to sama przyjemność!

akademiki BaseCamp w Poczdamie

BaseCamp w Poczdamie – oferta

Prywatny akademik BaseCamp w niemieckim Poczdamie oferuje 263 pokoi studenckich, wyposażonych w wygodny i nowoczesny sposób. W każdym pokoju znajdziemy wygodne łóżko, biurko do nauki oraz pojemne szafy do przechowywania rzeczy. Co ważne, każdy pokój został wyposażony w prywatną łazienkę. W przeciwieństwie do akademików publicznych, nie trzeba ich dzielić z innymi studentami mieszkającymi na przykład na naszym piętrze. Niektóre pokoje posiadają dodatkowo aneks kuchenny – to opcja dla tych, którzy częściej gotują niż jadają na mieście i woleliby mieć sprzęty oraz blat kuchenny na wyłączność. Oprócz tego na terenie akademika znajduje się 11 funkcjonalnych kuchni do użytku ogólnego, pralnia oraz przestrzeń wspólna do odpoczynku bądź nauki.

Godny uwagi jest fakt, iż w BaseCamp przygotowano aż 20 pokoi dla osób niepełnosprawnych, które posiadają specjalne udogodnienia i zabezpieczenia ułatwiające takim osobom poruszanie się. Base Camp to nie tylko miejsce, w którym możesz nocować. Twórcy tego miejsca zadbali także o samopoczucie studentów, oferując im możliwość korzystania z siłowni lub kina na terenie kampusu. Nie musisz więc opuszczać akademika, by miło spędzić czas, zadbać o formę lub odpocząć. Aby dowiedzieć się, jak wygląda studenckie życie w BaseCamp w Poczdamie, zachęcamy do zajrzenia TUTAJ.

Leave a Comment