Automatyczny ekspres do kawy… czy rzeczywiście dla mnie?

Jako smakoszka kawy muszę to powiedzieć. Nie ma to, jak automatyczny ekspres do kawy. Dlaczego? Otóż za tym stwierdzeniem przemawiają trzy rzeczowniki: smak, aromat, ekstrakt.

Za pomocą jednego przycisku można stworzyć idealną kawę, która umili poranek, przyniesie ukojenie po ciężkim dniu. Dlaczego tak w ogóle warto pić kawę z ekspresu?

Kawa z ekspresu – zalety

Kawa z ekspresu ma lepszy smak i aromat. Szczególnie, jeśli automatyczny ekspres do kawy wyposażony jest w młynek. Aby poczuć wspaniały aromat kawy, kupujmy dobrej jakości ziarna. Ostatnio nabyłam tańszą kawę w ziarnach i zawiodłam się – nie miała w sobie tyle mocy, co ta lepsza. Lepiej dołożyć 10-20 zł więcej i cieszyć się ze wspaniałego smaku i zapachu.

Kawa zrobiona w automatycznym ekspresie nie ma w sobie żadnych zanieczyszczeń. Ma to wpływ na przyspieszenie przemiany materii. Nie od dziś mawia się, że regularne picie kawy odchudza. Jak mogę Was przekonać do tego? Wystarczy przypomnieć, że większość preparatów na odchudzanie zawiera w swym składzie kofeinę. Badania dowodzą, że kawa może przyspieszyć metabolizm nawet o 20%. Jeżeli masz problemy z krążeniem krwi, wypij filiżankę kawy. Warto wiedzieć, że kawa zwiększa przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, dzięki czemu nasze komórki są bardziej dotlenione.

Trenujesz? Kawa również jest dla Ciebie. Okazuje się, że kawa wypita przed treningiem potrafi znacznie zwiększyć wydolność fizyczną.

Kawa na młodość? Jak najbardziej! W składzie kawy znajdziemy mnóstwo antyoksydantów. Uwaga! W nieprzetworzonych ziarnach kawy znajdziemy aż 1000 różnych związków potrafiących przedłużyć młodość. W tym kontekście kawa potrafi zdziałać więcej niż zielona herbata czy kakao.

Ekspresy do kawy automatyczne

Chociaż kupić dobry ekspres do kawy nie jest łatwo, to jednak warto podjąć ten temat. Osobiście postawiłam na ciśnieniowy, automatyczny ekspres do kawy. Z jakich względów? Po pierwsze liczy się dla mnie czas (do pracy mam niekiedy na 6:30, więc nie wyobrażam sobie początku dnia bez aromatycznej kawy). Po drugie smak i aromat. Ekspres automatyczny jest bardzo łatwy w obsłudze. Aby zrobić ulubioną kawę, wystarczy tylko wcisnąć odpowiedni guzik.

Chociaż czasami młynek nie jest wbudowany w urządzenie, to jednak jest to wygodniejsza opcja. W dobrych automatycznych ekspresach sami ustawimy sobie moc kawy. Możemy również wybrać model z wbudowanym systemem spieniania mleka. Nie jest to jednak aż tak konieczne (przynajmniej dla mnie). Różnorodność urządzeń sprawi, że na pewno wybierzemy dla siebie coś odpowiedniego.

Leave a Comment