Chroń skórę i oczy przed słońcem

Oczy i skóra narażone są na działanie promieni słonecznych. Aby nie dopuścić do powstania chorób związanych z poparzeniami słonecznymi, koniecznie przestrzegaj poniższych zasad. Ryzyko wzrasta, gdy nasz wiek zbliża się do „czterdziestki”.

Kremy przeciwsłoneczne

W czasie upałów nie zapominaj o stosowaniu kremów przeciwsłonecznych. Każda skóra potrzebuje właściwej ochrony przed promieniami UVA i UVB. Przed wyjściem z domu warto nałożyć specjalistyczny krem z filtrem 30 SPF. Na taką ochronę zamiast fluidu wybierz lekki krem BB. Jeżeli masz dużo znamion, nakładaj na ciało kremy z jeszcze wyższym filtrem.

Dieta

Dieta ma bardzo duży wpływ na to, jak skóra reaguje na promieniowanie słoneczne. Czy istnieją naturalne filtry? Oczywiście, że tak. Zaliczymy do nich między innymi luteinę, beta-karoten czy zeaksantynę. Podczas słonecznej aury spożywaj dużo witaminy C, która jest naturalnym przeciwutleniaczem. Gdzie znaleźć te wszystkie składniki? Oczywiście w warzywach i owocach. Jeżeli nie możesz jeść świeżych warzyw i owoców, zadbaj o odpowiedni suplement.

Ochroń oczy

W jaki sposób skutecznie ochronić oczy? Trzeba koniecznie założyć dobre okulary. Przyciemniony plastik może poczynić więcej szkód niż brak ochrony. W związku z tym kup okulary u optyka lub w sklepie sportowym. Dobrej jakości okulary są oznaczone symbolami: CE, EN, ISO, UV 400.

Aby jeszcze lepiej ochronić oczy, stosuj krople nawilżające. Unikniesz w ten sposób nasilenia zespołu suchego oka. W aptece znajdziemy krople nawilżające (tak zwane sztuczne łzy) z filtrm UV.

Odpowiedni strój

Przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym ochroni nas także odpowiedni strój. Głowę możemy zakryć kapeluszem, natomiast skórę ochronią ubiory z naturalnych i przewiewnych tkanin.

Leave a Comment