Co może dać nam aparat ortodontyczny? 3 najważniejsze kwestie

Stosowanie aparatów ortodontycznych ma długą tradycję. Jest to najbardziej skuteczny i dający po prostu trwałe efekty sposób na ustawienie zębów w prawidłowej pozycji. Współpraca z doświadczonym ortodontą sprawi, że uśmiech będzie piękniejszy, nie będzie powodował chociażby kompleksów oraz dyskomfortu psychicznego. Nowoczesna ortodoncja pomoże nam również uniknąć kłopotów z nieprawidłową wymową.

Nowoczesna ortodoncja jest przede wszystkim dopasowana do naszych potrzeb oraz sprawia, że możemy dobrać dokładnie takie metody leczenia, które z naszego punktu widzenia są najlepsze, co do których mamy przekonanie i jesteśmy pewni, że przyniosą dobre efekty.

Współpraca z dobrą oraz doświadczoną kliniką stomatologiczną, na przykład MCS https://mcs-przychodnia.pl/ sprawi, że będziemy mieli bardzo dobrą szansę na to, aby zadbać o własnych uśmiech. Metodą, która pozwoli na to, by ustawić zęby w odpowiedniej pozycji, są aparaty ortodontyczne.

Stały i ruchomy aparat ortodontyczny

Zadaniem ortodonty jest przede wszystkim to, aby przeprowadzić badanie jamy ustnej i dokładnie sprawdzić, jakie jest ustawienie naszych zębów, z czym konkretnie mamy problem, jaka metoda leczenia będzie najlepsza.

Zastosowanie dobrego aparatu ortodontycznego jest kwestią kluczową. Do wyboru mamy aparaty tradycyjne, które są montowane na zębach, których nie można zdjąć, które dają najlepsze efekty. Jednocześnie możemy skorzystać z aparatów ruchomych oraz takich, które są niewidoczne – montowane na tylnej stronie zębów.

Zobacz także: https://markoservices.pl/co-moze-dac-nam-proteza-zebowa/

Jakie są zalety użytkowania aparatów ortodontycznych?

Największą zaletą, którą daje nam w tym zakresie ortodoncja, jest oczywiście to, że możemy skutecznie poprawić rozmieszczenie zębów oraz sprawić, że będą ustawione dokładnie tak, jak powinny. Prawidłowe ustawienie zębów ma zasadnicze znaczenie, głównie dla komfortu mówienia oraz jedzenia. Im równiejsze zęby, tym bardziej prawidłowy przepływ powietrza, a tym samym prawidłowa jakość mowy. Dodatkowo równe zęby pozwalają na sprawne rozdrabnianie pokarmy.

Dodatkowo:

– równe zęby są o wiele bardziej estetyczne,
– równe zęby łatwiej czyścić,
– możemy zminimalizować ryzyko próchnicy,
– możemy łatwiej zająć się wybielaniem,
– zwiększymy estetykę uśmiechu, jak również całej twarzy,
– będziemy bardziej atrakcyjni,
– łatwiej będziemy się kontaktować z innymi.

Warto korzystać z pomocy doświadczonego ortodonty. To specjalista, który będzie miał znaczący wpływ na nasz uśmiech.

Leave a Comment