Dla kogo przeznaczony jest pilates?

Czy warto chodzić na pilates? Co mogą dać nam te ćwiczenia. Z pewnością zaletą pilatesu jest to, iż jest to trening uniwersalny, przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Uniwersalny przez to, że angażuje wszystkie mięśnie ciała. Poprawia postawę ciała i zapobiega bólom pleców. Polecany jest przede wszystkim osobom, które prowadzą siedzący tryb życia. Pilates nie jest jednak dla wszystkim. Kto zatem może skorzystać z jego dobrodziejstwa?

Pilates jest przyjazny

Pilates mogą ćwiczyć osoby młode, jak i te nieco starsze. Może przynieść wiele korzyści zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Trening polecany jest osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa. Umożliwia angaż mięśni głębokich. Dzięki temu pozwala na utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Wielu wielbicieli amatorów podkreśla, że dzięki ćwiczeniom udało się złagodzić lub zupełnie wyeliminować bóle kręgosłupa. Pilates stosowany jest często jako rehabilitację po przebytych urazach i kontuzjach. Jednocześnie trening bywa odprężający i relaksujący. W związku z tym zalecany jest osobom cierpiącym na brak energii i zestresowanym. To także znakomita opcja dla tych osób, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z różnymi rodzajami sportów.

Dla kogo jest pilates?

Pilates mogą trenować osoby starsze, po urazach i kontuzjach, osoby z zaawansowaną nadwagą, zawodowi sportowcy oraz osoby ze słabą kondycją fizyczną. Z ostrożnością do tych ćwiczeń powinny podejść panie w ciąży (szczególnie w pierwszym trymestrze) oraz pacjenci chorujący przewlekle. Wszystkie wątpliwości trzeba rozwiać w gabinecie lekarskim. Przeciwwskazania stanowią: problemy z ciśnieniem krwi, ostre stany zapalne, ryzyko zakrzepów, niedawne złamanie kości, osteoporoza w zaawansowanej postaci, przepuklina dyskowa.

Leave a Comment