Niedobór związków chemicznych w organizmie może doprowadzić do wielu kłopotów związanych z nieprawidłowym działaniem organizmu. Układ biologiczny jest sprawnie działającym systemem, który tak jak wszystko w przyrodzie potrzebuje odpowiednich bodźców do prawidłowego funkcjonowania. Jednym z potrzebnych składników jest magnez. Jego niedobór powstaje w wyniku nieprawidłowej diety. Sprawdź, co musisz wiedzieć na ten temat.
Przyczyny niedoboru magnezu
Oprócz niezbilansowanej diety, do czynników wywołujących niedobór magnezu zaliczymy permanentny stres, choroby o podłożu neurologicznym, alergie pokarmowe, choroby nerek, wymioty, przewlekłe biegunki, zażywanie tabletek antykoncepcyjne.
Najczęściej podłożem niedoboru magnezu są czynniki stresowe wywołujące stan ciągłego napięcia nerwowego.
Czym objawia się niedobór magnezu?
Niedobór magnezu to przede wszystkim nadpobudliwość nerwowa, czyli nagłe i szybkie wpadanie w gniew. Jeśli cierpisz przez skurcze (zwłaszcza w łydkach), również ten symptom może być objawem niedoboru magnezu. Prócz skurczy pojawić się może drżenie mięśni, kołatanie w sercu, bóle w okolicach serca, arytmie, zaburzenia widzenia, zaburzenia miesiączkowania, kłopoty z koncentracją, łamliwość paznokci, trudności w oddychaniu.
Koniecznie uzupełnij niedobory magnezu
Niedobory magnezu należy koniecznie uzupełnić. Produkty bogate w magnez to:
Kakao,
Kasza gryczana,
Ryż brązowy,
Banany,
Jabłka,
Pestki dyni i słonecznika,
Mleko i produkty mleczne,
Orzechy itp.
Jeśli nie masz możliwości urozmaicenia diety, koniecznie zastosuj suplementy diety. Znajdziesz je w każdej aptece. O najbardziej przyswajalnym magnezie w tabletkach, przeczytasz pod linkiem: https://www.magneb6.pl/produkty/magneb6%20produkty/produkty
Pamiętaj jednak, że artykuł nie jest diagnozą. Każdy problem zdrowotny należy skonsultować z lekarzem
Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony pixabay.com.,