Domowe sposoby na kaszel suchy i mokry

Na wstępie chciałabym zaznaczyć, iż tylko lekarz jest w stanie podać prawidłową diagnozę i zawsze, kiedy coś z nami jest nie tak, warto poddać się fachowemu badaniu w gabinecie lekarskim. Dzięki temu artykułowi dowiesz się, jakie domowe sposoby mogą wspomóc leczenie infekcji.

Kaszel pojawia się zazwyczaj w czasie miesięcy jesiennych i zimowych. Nie jest jednak czymś dziwnym, jeśli infekcja dopada nas podczas lata. Domowe sposoby pomogą złagodzić nieprzyjemne objawy infekcji.

Domowe sposoby na kaszel suchy i mokry

Po pierwsze zadbaj o właściwe nawilżenie powietrza. Podkreślmy – kaszel nasila się, jeśli powietrze w naszym otoczeniu jest zbyt suche. Aby nawilżyć powietrze, można kupić specjalne urządzenie do pomieszczeń.

Inhalacje na kaszel suchy to niezwykle skuteczna metoda pozwalająca na chwilę oddechu (dosłownie i w przenośni). Do inhalacji można użyć olejków eterycznych (na przykład olejki: lawendowy, eukaliptusowy lub z kopru włoskiego). Ponadto można użyć naparów z ziół leczniczych (w tym przypadku sprawdzi się czystek lub szałwia).

Starym, aczkolwiek skutecznym sposobem jest stawianie baniek. W mojej rodzinie zawsze robi to babcia. Bańki mają pozytywny wpływ na układ odpornościowy i dzięki temu mobilizuje system biologiczny do obrony przeciwko bakteriom i wirusom. Nie stawiaj baniek na kręgosłupie; bańki stawia się na najbardziej umięśnionych partiach ciała.

Odkaszliwanie złagodzi z pewnością stosowanie syropów na kaszel suchy lub mokry. Syropy można kupić w aptece lub zrobić samemu w domu. Przykładem jest syrop z cebuli i miodu (3 cebule kroimy w drobną kostkę, dodajemy pół szklanki miodu i dokładnie mieszamy; całość pozostawiamy na około 3 godziny, przecedzamy i możemy z powodzeniem zastosować na kaszel).

 

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony pixabay.com.

Leave a Comment