Eko sprzątanie

Chyba każdy zgodzi się ze mną, że w naszym otoczeniu znajduje się zbyt dużo chemii. Chemię przyjmujemy wraz z posiłkami, chemię wdychamy podczas spacerowania. Wreszcie… chemią sprzątamy. A przecież nasze babcie nie znały produktów do sprzątania, od których uginają się sklepowe półki. Nikt nie narzekał na brud w domach. Dzisiaj również możemy powrócić do metod sprzed kilkudziesięciu lat. Zatem do dzieła! Czym można sprzątać?

 

Produkty, które po prostu musisz mieć

Zanim rozpoczniesz eko sprzątanie, zaopatrz się w:

sok z cytryny, który wspaniale rozjaśnia i wybiela z jednoczesnym efektem odświeżenia powietrza,

ocet – zadaniem octu jest między innymi usuwanie kamienia, zacieków, a także wszelkich nalotów z mydła,

soda oczyszczona – to znakomity produkt, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy oraz czyści zacieki i osad z kamienia,

woda utleniona – dezynfekuje, rozjaśnia oraz wybiela,

boraks – tym środkiem usuniesz odkazisz oraz usuniesz trudne zabrudzenia.

 

Jaśnie skuteczność cytryna!

Cytryna nie tylko pięknie pachnie i tym samym odświeżająco działa na pomieszczenia, lecz także czyścu rdzę i usuwa kamień. Jeśli przetrzesz sztućce sokiem z cytryny, pozbędziesz się osadów z wody i środków czyszczących. Sok z cytryny doskonale usunie zabrudzenia gromadzące się na kranach, zlewach i garnkach. Sokiem z cytryny odkaminisz także czajnik. Aby dokładnie umyć podłogę, również można wykorzystać sok z cytryny. W wiadrze zmieszaj wrzącą wodę, ocet spirytusowy oraz sok z cytryny. Taki roztwór znakomicie umyje podłogę i sprawi, że będzie ona lśniła blaskiem i czystością.

 

Co na przypalone garnki?

Wiele gospodyń domowych nie wie, w jaki sposób poradzić sobie z przypalonymi garnkami. Nie ma nic prostszego. Wystarczy wykorzystać wodę utlenioną oraz sodę. Mieszamy wodę utlenioną z sodą tak, by powstała gęsta papka. Taki specyfik nakładamy grubą warstwą na przypaloną część i zostawiamy na całą noc. Następnie zabrudzenie szorujemy za pomocą zmywaka i dokładnie płuczemy.

 

Zdjęcia pochodzą ze strony pixabay.com.

 

Leave a Comment