Ekspres kapsułkowy? Czemu nie!

Picie kawy przyrządzonej z ekspresu to prawdziwa przyjemność dla smakoszy tego czarnego napoju.

Coraz popularniejsze ekspresy kapsułkowe

Kupujemy ekspresy kapsułkowe przede wszystkim dla wygody. Po pierwsze wygodna jest sama obsługa, gdyż naprawdę wymaga minimum czynności. Po drugie – zachęca nas niska cena i obietnica oszczędności. W jaki sposób działają ekspresy kapsułkowe? Nasza praca opiera się głównie na wybraniu odpowiedniej kapsułki kawy i włożeniu jej w odpowiednie miejsce. Również same kapsułki są niezwykle wygodne. Ich hermetyczne zamknięcie chroni kawę przed procesem wietrzenia. Możemy być pewni, że aromat kawy nie straci na swej jakości i oryginalności. Kryterium wygody związane jest także z łatwością czyszczenia poszczególnych części. Ogromy wybór kapsułek pozwoli stworzyć kawę na miarę naszych potrzeb.

Przydatne akcesoria do ekspresu

Chwilę relaksu przy kawce można jeszcze bardziej uprzyjemnić. W jaki sposób? Oczywiście za pomocą specjalistycznych akcesoriów do ekspresu. Poznaj te najbardziej przydatne.

Coraz bardziej doceniany spieniacz do mleka umożliwia przygotowanie cappuccino, latte macchiato, a także gorącego mleka. Kupując takie urządzenie, na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Źródło: http://www.krups.com.pl/types/12

  • Spieniacz do mleka powinien być wykonany ze stali nierdzewnej.
  • Intuicyjne przyciski, dzięki którym szybko i bez żadnego problemu przygotujemy cappuccino, gorące mleko lub latte macchiato.
  • Automatyczny wyłącznik.
  • Obudowa ze szczotkowanej sstali nierdzewnej z izolacją cieplną.
  • Oznaczenie poziomu mleka.
  • Powłoka zapobiegająca przywieraniu mleka.

Oprócz spieniacza do mleka, zaopatrzmy się w filtr, tabletki czyszczące do ekspresów automatycznych, płyn czyszczący, a także zestaw do odkamienienia.

Leave a Comment