Kaszel u dziecka latem

Kaszel to dolegliwość, która przytrafia się nie tylko w okresie jesienno-zimowym. Nasze dziecko może zachorować także latem. Pamiętaj, że każdą tego typu nieprawidłowość należy sprawdzić w gabinecie lekarskim. Przyczyną kaszlu są najczęściej stany zapalne. Nie wszyscy wiedzą również, że kaszel dzieli się na suchy oraz mokry.

 

Kaszel suchy i mokry

Każdy rodzaj kaszlu daje określone objawy i sprawia dyskomfort w inny sposób. Najbardziej meczący jest suchy kaszel. Powoduje bardzo nieprzyjemne drapanie i swędzenie w gardle oraz wręcz bolące odkasływanie. Kaszel suchy może przekształcić się w mokry (wilgotny). Wówczas zalegająca wydzielina jest “odkleja się” od ty struktury śluzówki.

 

Sposoby na kaszel

Pamiętaj, że nic nie zastąpi wizyty u specjalisty, jednak proces powrotu do dobrego samopoczucia można wspomóc domowymi sposobami. Ogólną sytuację może naprawić odpowiednie nawilżenie powietrza. Szczególnie należy nawilżyć powietrze w pokoju dziecka. W tym celu można zastosować specjalistyczne urządzenie nawilżające powietrze w środku.

Pomocą dla malucha może być odpowiednio dobrany syrop dla dzieci na kaszel. Przykładem jest Mucosolvan Mini, który działa poprzez upłynnienie gęstej wydzieliny oskrzelowej. W ten sposób preparat wspomaga mechanizmy samooczyszczania dróg oddechowych. Syrop na kaszel ułatwia odkrztuszanie oraz niweluje ból gardła.

Mogą pomóc również inhalacje. W jaki sposób przygotować domową inhalację? Nie ma nic prostszego. Przygotowujemy napar z gorącej wody z dodatkiem olejków oraz ziół. Najbardziej pomocny będzie olejek eukaliptusowy, miętowy, a także szałwia.

Przy nagłych atakach kaszlu pomoże oklepywanie. Taka metoda da szybkie rezultaty podczas odkasływania wydieliny przy kaszlu mokrym. W jaki sposób nawilżać podrażnioną śluzówkę? Podawaj dziecku nieco cieplejesze napoje. Najlpesza będzie herbatka z naturalnym sokiem malinowym i miodem.

 

Leave a Comment