Kiedy można sięgnąć po Dicoflor?

Stosowanie antybiotyków przy leczeniu wielu chorób zrewolucjonizowało podejście do wielu schorzeń. Stosowanie tego typu preparatów przyniosło jednak za sobą wiele skutków ubocznych.

Krótka historia antybiotyków

Chociaż stosujemy je w wielu podbramkowych sytuacjach, nie wszyscy wiedzą, jak tak naprawdę działają antybiotyki? W przypadku antybiotyków nie mówimy o wynalezieniu, a o ich odkryciu. Pierwsza była penicylina odkryta przez Alexandra Fleminga. Jak doszło do odkrycia? Fleming zauważył, że zanieczyszczenie pleśnią (zanieczyszczenie to było zupełnie przypadkowe) doprowadziło do zwiększonej produkcji kultur bakterii.

W jaki sposób działają antybiotyki? Ich działanie opiera się na doprowadzeniu do śmierci komórki bakterii lub wpłynięciu tak na jej metabolizm, by ta zaprzestała swój proces rozmnażania się.

Tak, jak wspomniano we wstępie stosowanie antybiotyków niesie za sobą szereg skutków ubocznych. Działania niepożądane to między innymi szkodliwe działanie na nerki, wątrobę, czy nawet szpik kostny. Ponadto antybiotyki mogą wywołać reakcje uczuleniowe (na przykład wstrząs anafilaktyczny), niedobory witamin, zakażenia itp. Potocznie mawia się, że zażywanie antybiotyków wyjaławia cały organizm. Szczególnie dzieci narażone są na ich szkodliwy wpływ. Dlatego też przy antybiotykoterapii warto zdecydować się na zastosowanie odpowiedniego suplementu diety. Podkreślmy jednak, że stosowanie jakichkolwiek preparatów wymaga konsultacji z lekarzem.

Kiedy warto sięgnąć po Dicoflor?

Dicoflor to suplement diety na tyle bezpieczny, że mogą go stosować nie tylko dorośli, lecz także dzieci od pierwszych dni życia. Dicoflor krople polecany jest bardzo często przez pediatrów przy stosowaniu antybiotykoterapii. Dicoflor w swym składzie zawiera żywe kultury bakterii, które przywracają równowagę mikroflory jelita, hamują wzrost bakterii chorobotwórczych, wspomagają organizm, a także pobudzają produkcję przeciwciał.

W jaki sposób działa jeszcze Dicoflor na organizm ludzki? Po pierwsze wzmacnia odporność dziecka, a także wspomaga odwodniony organizm podczas biegunki.

Więcej o działaniu suplementu diety przeczytasz pod linkiem: http://www.dicoflor.pl/pl/produkty/dicoflor-krople/.

Leave a Comment