Kuchnia aranżowana bielą. Dlaczego jest wciąż taka popularna?

Kuchnia w domu czy mieszkaniu to zdecydowanie takie pomieszczenie, które wymaga przede wszystkim przemyślanej aranżacji, począwszy od rozkładu instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, poprzez oświetlenie, na meblach oraz sprzęcie AGD kończąc. W tym pomieszczeniu po prostu wszystko musi ze sobą współgrać. Warto więc dokładnie przemyśleć wszystkie decyzje, a także wybrać sprzęt, który zapewni funkcjonalność. Trudno przejść również obojętnie obok ogólnej aranżacji wnętrza. Kolorem przewodnim, który jest bardzo popularny, jest oczywiście biel.

Dla wielu z nas, zwłaszcza tych, którzy kochają gotować, kuchnia to zdecydowanie jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu lub mieszkaniu. To właśnie tam spędzamy coraz więcej czasu, przygotowujemy posiłki, spożywamy je. W kuchni bardzo często toczy się życie towarzyskie, spotykamy się na wspólne rozmowy ze znajomymi. Dlatego tak ważne jest to, aby bez żadnego problemu móc z niej korzystać.

Aranżując wnętrze kuchni, musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby wybrać takie wyposażenie oraz elementy składowe, które razem stworzą spójną całość. Wybór bieli, jako koloru przewodniego, zdecydowanie sprawi, że wnętrze będzie czyste, przyjemne, komfortowe w użytkowaniu, będzie w nas budziło pozytywne emocje. Również prościej będzie pomieszczenie utrzymać po prostu w czystości.

Białe ściany oraz meble

Ściany oraz meble to najbardziej widoczne elementy w każdej kuchni. Meble stanowią niemalże serce pomieszczenia (wraz ze sprzętem AGD), dlatego warto postawić na takie, które są wykonane zgodnie z naszym projektem, z dobrych jakościowo materiałów. Ściany oraz sufit, które są pomalowane na biało (farbą hydrofobową, plamoodporną, antystatyczną), zdecydowanie rozświetlą pomieszczenie. Oczywiście biel w delikatny sposób możemy przełamać, na przykład aranżacją jednej ze ścian w inny sposób, jak również powierzchni między szafkami.

Biały kolor, gdyż …

Po pierwsze biel jest kolorem uniwersalnym oraz sprawia, że bez problemu zaaranżujemy wnętrze dokładnie tak, jak chcemy, zgodnie z naszymi indywidualnymi wymaganiami. Biel będzie pasować zarówno do stylu klasycznego, jak również nowoczesnego. Dodatkowo:

– kojarzy się z czystością,
– podnosi prestiż pomieszczenia,
– ułatwia sprzątanie,
– ma ogromny potencjał aranżacyjny.

Jest jeszcze atut, o którym trzeba wspomnieć. Niezależnie od zmieniającej się mody czy naszych koncepcji, biel pozostanie wciąż modna, nie będziemy się więc martwić o konieczność szybkiego remontu.

Leave a Comment