Letnie less waste dla całej rodziny – małe kroki, wielkie zmiany!

Ekologiczny urlop, sprzątanie przyjaznymi naturze detergentami, a może letnia wymiana zabawek wśród znajomych dzieci? Przedstawiamy 3 warte uwagi sposoby na to, jak tego lata zbliżyć naszą rodzinę do idei less waste!

Stara prawda mówi, że każda, nawet największa zmiana zaczyna się do małych kroków. W dobie społecznej dyskusji o negatywnym wpływie działalności człowieka na środowisko naturalne warto wiedzieć co ty i twoja najbliższa rodzina możecie zrobić, by zadbać o naturę. Zaproś bliskich do wspólnej przygody w duchu less waste – mamy na to ciekawe pomysły!

Wakacje sprzyjające naturze

Wakacje coraz bliżej, czas na zaplanowanie rodzinnego urlopu! A gdyby tak tym razem zrezygnować z samochodu na rzecz pociągu albo autokaru? To nie tylko szansa na zaoszczędzenie mnóstwa spalin wyemitowanych do atmosfery. Czas w przedziale będzie również szansą na wspaniałą rodzinną rozrywkę, np. planszówki czy wspólne czytanie książek na głos. Przy okazji, zamiast kupować gotowe kanapki i napoje w plastikowych opakowaniach, które od razu po konsumpcji trafią do śmieci, weźcie domowe jedzenie przygotowane własnoręcznie i spakowane w pudełka. Wakacje w duchu less waste mogą okazać się wyjątkowo atrakcyjne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci! Jeśli ten sposób podróżowania przypadnie wam do gustu, możecie podjąć rodzinną decyzję o częstszych wyjazdach tego typu. Skorzysta na tym i planeta, i wasza rodzina!

Letnie porządki w duchu eko

Coraz dłuższe dni i lepsza pogoda motywuje wiele rodzin do przeprowadzenia generalnych porządków w domach, na balkonach i w ogrodach. W tym roku użyj do sprzątania ekologicznych środków czystości, np. tych od marki Bethru. Wystarczy do wielorazowej (i eleganckiej!) butelki z atomizerem wrzucić wybraną tabletkę musującą Bethru i zalać ją wodą. W ten sposób, w kilka chwil powstanie detergent, stworzony w 92 proc. z naturalnych składników. Po wyczerpaniu produktu wystarczy dokupić tylko kolejne tabletki – do luster i szkła, do czyszczenia łazienki lub uniwersalną – tylko taką, jakiej potrzebujesz, bez niepotrzebnego wyrzucania kolejnych opakowań po chemii! Bethru udowadnia, że sprzątanie w stylu less waste może być naprawdę proste i przyjemne.

Zabawki – zamiast kupować, wymień się!

Dzieci kochają zabawki, a zwłaszcza te, którymi jeszcze nie miały okazji się bawić. Jest sposób, by im to umożliwić, ale bez konieczności kupowania nowych! Jak? Zorganizujcie… wymianę! Do tego przedsięwzięcia można zaangażować społeczność sąsiedzką albo dalszą rodzinę i przyjaciół, wśród których są dzieci w podobnym wieku. Poproś swoje latorośle, by wybrały misie, gry i samochodziki, którymi już się nie bawią. To samo mogą zrobić dzieci znajomych, a potem spotkajcie się na letnim przyjęciu w ogrodzie i rozpocznijcie zabawę w wymianę. W ten sposób przekażesz dzieciom cenną lekcję dzielenia się z innymi i ekologicznych korzyści, jakie z tego płyną. Zaoszczędzisz także pieniądze, a natura będzie ci wdzięczna za niewyrzucanie kolejnych plastikowych zabawek.

Kluczem do sukcesu w walce o dobro naszej planety jest zrozumienie, że nie trzeba codziennie dokonywać rewolucji, aby realnie wpływać pozytywnie na świat. Małe kroki, niewielkie zmiany i inspirowanie siebie nawzajem sprawią, że w globalnej skali będziemy znacznie dalej w walce o ochronę środowiska naturalnego!

Leave a Comment