Must have w kuchni

Na każdego z nas przychodzi taki czas, że marzymy o własnym mieszkaniu. Osoby, które zdecydują się na zakup swoich czterech kątów, chcą zadbać o estetykę i funkcjonalność wnętrza. Planują z precyzją każde pomieszczenie, często korzystając z rad specjalistów. Kuchnia jest miejscem specjalnym. Mamy się w niej czuć dobrze i z łatwością przygotowywać posiłki. Musi pomieścić artykuły gospodarstwa domowego, a także sprzęty do gotowania. Oczywiście to, co się w niej znajdzie, zależy od naszego budżetu. Jednak jest pewna stała lista rzeczy, które powinny znaleźć się w każdej kuchni. 

Jakość kontra ilość

Rynek zalewa nas różnymi propozycjami akcesoriów, jednak skąd wiedzieć, co się nam naprawdę przyda. Nie chcemy bez potrzeby wydawać pieniędzy, dlatego szukamy podpowiedzi w sieci, wchodzimy na fora, czytamy komentarze. Trendem obecnie panującym w mieszkaniach jest minimalizm. Polega on na ograniczeniu kupowania rzeczy do tych niezbędnych, a pozbyciu się wszystkiego, co niepotrzebne. Ma to na celu oczyszczenie przestrzeni życiowej. Stawia się w nim na jakość życia. Wprowadzenie minimalizmu do kuchni wydaje się pomysłem niemożliwym do realizacji, a jednak. 

Akcesoria do gotowania

Kuchnia jest miejscem przygotowywania posiłków, zatem musimy mieć specjalne do tego naczynia. Zacznijmy od garnków. Muszą być dobrej jakości, by służyły na lata. Najlepiej zacząć od zakupu dwóch sztuk: małego i dużego. Pierwszy będzie służył do podgrzewania lub przyrządzania sosów lub deserów, natomiast w dużym ugotujemy zupę, modne ostatnio dania jednogarnkowe czy makaron. Najlepiej kupić te nowoczesne, w których możemy gotować na parze. Warto też zainwestować w dobrą patelnię. Przyda się także drewniana łyżka do mieszania w czasie smażenia. Większość produktów przed spożyciem trzeba pokroić, dlatego dwa ostre noże też należą do kuchennego must have. Jak jesteśmy przy krojeniu, trzeba mieć drewnianą deskę. Ponadto przyda się sito, tarka, duża miska i chochla do zupy.

wyposażenie kuchni

Małe AGD

W dobie zdrowego odżywiania nie może zabraknąć akcesoriów do tworzenia zbilansowanych potraw i napojów. Do tego przyda się blender z wymiennymi końcówkami albo urządzenie wielofunkcyjne, dzięki którym przyrządzisz zdrowy koktajl, omlet, zrobisz ciasto na naleśniki lub skruszysz lód do drinka. Ze zmywaniem poradzi sobie odpowiednio dobrana zmywarka. Dzięki niej oszczędzamy wodę, ponieważ za jednym razem zmywamy wiele naczyń. Szukając sprzętu do kuchni, należy wybierać te energooszczędne – płacimy mniejsze rachunki i ratujemy naszą planetę. 

Dodatki i naczynia

Styl w kuchni zależy od naszego gustu. Kolory ścian, płytek, frontów drzwiczek to sprawa indywidualna. Są jednak trendy, które doskonale wpasują się do każdej kuchni. Jednym z nich jest fragment ściany pomalowany czarną farbą tablicową. To na niej możemy zapisać listę zakupów, plany na nadchodzący tydzień czy pilne sprawy do załatwienia albo miłe słowa na powitanie członków rodziny. Smaku kuchennym wnętrzom nadadzą pojemniki na przyprawy. Można też pokusić się o hodowlę własnych ziół na parapecie. Całości dopełni kosz na owoce. 

Leave a Comment