Zakażenie pęcherza moczowego to częsty problem kobiecy. Niestety – choroba ma tendencję do częstych nawrotów. Profilaktyka podpowiada, iż należy dbać o higienę intymną i pić bardzo dużo płynów. Czasami to nie wystarcza. Co zrobić, gdy zapalenie pęcherza moczowego mimo działań zapobiegawczych nawraca? Po pierwsze – tego typu chorobę należy dokładnie wyleczyć. Po drugie w momencie odczuwania pierwszych sygnałów trzeba posiłkować się tabletką na ból przy oddawaniu moczu z furaginą.
Typowe objawy zapalenia pęcherza moczowego
Chociaż zapalenie pęcherza moczowego nie jest poważnym schorzeniem, to objawy potrafią sprawić olbrzymi dyskomfort. Zaliczymy do nich między innymi: bóle w okolicy dolnej części brzucha (występujące również przy oddawaniu moczu), pieczenie podczas wypróżniania, wzrost temperatury ciała, a w niektórych przypadkach – nietrzymanie moczu. Typowym objawem infekcji pęcherza moczowego jest ciągłe parcie na mocz. Kiedy tylko udajemy się w wiadomym celu do toalety, jesteśmy w stanie wydusić z siebie tylko kilka kropelek.
Dlaczego podczas leczenia należy pić dużą ilość płynów?
Picie dużej ilości podczas leczenia wspomaga proces regeneracyjny poprzez usuwanie bakterii z układu moczowego. Jednym słowem – dzięki płynom bakterie są wypłukiwane. Zapalenie pęcherza moczowego dotyczy przede wszystkim pań. Bardzo skutecznym działaniem profilaktycznym jest wzbogacenie codziennej diety o spożywanie żurawiny (żurawina znana jest ze swych dobroczynnych właściwości na prawidłową kondycję układu moczowego).
Furagina
Lekiem doraźnym stosowanym podczas nawracających infekcji jest oczywiście furagina. Podczas stosowania leków z furaginą należy spożywać białko, które wpływa na jakość wchłaniania substancji czynnej do organizmu.