Nowoczesna pralka do małej łazienki

Osoby mieszkające w blokach często mają problem z aranżacją wnętrz. Nie chodzi tu o wybór konkretnego stylu, koloru ścian czy dekoracji, ale o metraż. Jeżeli pomieszczenia są małe i jeśli mają jednocześnie spełniać kilka ważnych funkcji, to trzeba się trochę napracować, żeby wymyśleć jakieś praktyczne rozwiązanie. Najlepszym na to przykładem będą łazienki w blokach. Są to przeważnie bardzo małe pomieszczenia. Pozostaje więc zadać sobie pytanie jaką pralkę wstawić do małej łazienki? Na jakie cechy urządzenia zwracać największą uwagę? I gdzie kupić taki sprzęt?

Mała nie znaczy zła

Już na wstępie trzeba zaznaczyć, że małych pralek na rynku jest całkiem sporo. Producenci stają na wysokości zadania, spełniają oczekiwania klientów i produkują urządzenia, które są małe lecz praktyczne i funkcjonalne. Jednym słowem mała pralka wcale nie oznacza złego sprzętu. Wręcz przeciwnie, z powodzeniem można znaleźć nowoczesne pralki o niewielkich gabarytach, ale za z wieloma ciekawymi programami dedykowanymi do prania różnych tkanin. Zanim jednak wgłębimy się w funkcje konkretnych pralek, to sprawdźmy co to znaczy mała pralka i gdzie można ją wstawić. Jeżeli mamy na myśli niewielkie urządzenie, to musimy rozglądać się wśród sprzętów, które mają głębokość 40 lub 45 centymetrów. Takich produktów faktycznie jest najwięcej, ale trzeba także zaznaczyć, że można kupić pralkę o głębokości zaledwie 30 centymetrów. Jest to faktycznie bardzo małe urządzenie, które sprawdzi się w jakiejś mikro łazience.

Jeżeli przyjrzymy się pralkom dostępnym w sklepach ze sprzętem AGD to szybko dojdziemy do wniosku, że do wyboru będziemy mieć tylko głębokość pralki, ale także sposób otwierania drzwiczek i ładowania prania. W przypadku małego mieszkania może sprawdzić się pralka otwierana od góry. Takie urządzenie jest bardzo funkcjonalne i proste w obsłudze, a do tego można je zabudować lub postawić na przykład w jakiejś wnęce. W tym miejscu warto także wspomnieć, że pralka ładowana od góry może mieć bardzo dużą pojemność bębna sięgającą nawet do 9 kilogramów. Jeżeli mamy dużą rodzinę i jeśli często robimy pranie, to taka duża ładowność bardzo nam się przyda. Niemniej jednak wśród małych pralek znajdziemy także takie, które ładowane są od przodu. Mają one klasyczny kształt i okrągłe drzwiczki na froncie. Taki typ pralki z powodzeniem można zamontować nie tylko w łazience, ale także w kuchni. Nowoczesne aranżacje uwzględniają takie sprzęty i trzeba przyznać, że bardzo ładnie się to prezentuje.

Funkcjonalne urządzenia

Skoro wiemy już, że na rynku dostępne są pralki o głębokości od 40 centymetrów, to teraz warto przyjrzeć się jakie programy do prania mają takie urządzenia. Czy faktycznie małą pralkę można porównać z wielkogabarytowym sprzętem? Oczywiście, że tak. Jak już wcześniej wspomnieliśmy niewielka pralka może być bardzo funkcjonalna i może posiadać od kilku nawet do kilkunastu programów. Wiesz Jaka pralka do małego mieszkania? NIE? to polecamy przeczytaj na portalu wm.pl. Znajdziesz tam między innymi poradę na temat wybierania pralki pod względem konkretnych programów. I tak na przykład bardzo fajnym rozwiązaniem są na przykład tak zwane szybkie programy, które oszczędzają czas, prąd i wodę. Często bowiem bywa tak, że nasze ubrania nie są mocno zabrudzone i wystarczy je lekko odświeżyć. Sprawdzają się także programy do prania tkanin syntetycznych i delikatnych.

Jeśli chodzi o wybór pralki do małego mieszkania, to warto także zwrócić uwagę na pojemność bębna, na klasę energetyczną oraz na poziom emitowanego hałasu. Im mniej decybeli, tym cichsza praca pralki.

Leave a Comment