Obiady Czwartkowe – wykwintne jedzenie w zdrowej atmosferze

Nie jest niczym nowym fakt, że osoby znane ze świata telewizji, teatru czy sportu starają się wykorzystać swoją pozycję do promowania zdrowego stylu życia. Wielu bierze też czynny udział w akcjach charytatywnych na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Przykładem działalności łączącej w sobie te dwie rzeczy są Obiady Czwartkowe organizowane przez markę Philipiak Milano. Co to są Obiady Czwartkowe? Jaki przyświeca im cel? Kto bierze w nich udział?

Co to są Obiady Czwartkowe?

Nazwa Obiady Czwartkowe oczywiście nie jest przypadkowa. Nawiązuje do spotkań urządzanych niegdyś z inicjatywy Adama Kazimiera Czartoryskiego, przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Spotkania te były czymś na wzór paryskich salonów literackich, a bywali na nich głównie artyści, czyli rzeźbiarze, malarze, poeci czy literaci.

obiady czwartkowe okiem artysty
Tak mogły wyglądać obiady czwartkowe w czasach Stanisława Augusta

W trakcie Obiadów Czwartkowych poruszano ważne tematy, dyskutowano o polityce i nauce, ale też rozwijano temat sztuki. Uważa się, iż Obiady Czwartkowe znacząco przyczyniły się do rozwoju literatury w swoim czasie.

Obiady Czwartkowe w nowoczesnym wydaniu

A czym obecnie są Obiady Czwartkowe organizowane przez markę Philipiak? To również cykliczne spotkania, na których bywają starannie dobrane osoby. Każda z nich posiada jakąś wiedzę na temat zdrowego stylu życia, począwszy od właściwego odżywiania, poprzez aktywność ruchową, aż do prawidłowej higieny psychicznej i emocjonalnej. Zaproszone osoby mogą w trakcie tych spotkań dzielić się wiedzą i doświadczeniem właśnie w tym temacie. Kluczowym elementem każdego Obiadu Czwartkowego jest przygotowanie zdrowego posiłku przez Ambasadora marki Philipiak, Karola Okrasy. Następnie goście raczą się przyrządzoną potrawą w przyjemnej atmosferze. Warto nadmienić, iż wszelkie dyskusje odbywają się pod okiem specjalistów, m. in. dietetyka, dzięki czemu mamy pewność, że merytoryka jest na najwyższym poziomie, a podawane informacje są rzetelne i sprawdzone. Obiady Czwartkowe urządzane są w luksusowej restauracji ‘Belvedere’, mieszącej się w Łazienkach Królewskich w Warszawie, co tylko dodaje prestiżu i klasy tym spotkaniom.

Akcje charytatywne wspierane przez Gości Obiadów Czwartkowych

Jak wspomnieliśmy na wstępie, podczas Obiadów Czwartkowych, oprócz promowania zdrowego stylu życia, wspiera się także szlachetne akcje charytatywne. Zaproszone osoby mogą złożyć swoje podpisy na pamiątkach, które następnie przekazywane są na aukcje charytatywne. Uzyskany w ten sposób dochód jest w całości przekazywany na dobroczynny cel. Marka Philipiak od lat stara się aktywnie wspierać tego rodzaju działalność. Na przykład wspiera fundację ‘Akogo?’ założoną przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojciecha Drozdowicza, która pomaga w leczeniu dzieci z urazami mózgu, także przebywającymi w śpiączce.

Obiady Czwartkowe to zatem coś więcej niż zwykłe spotkania towarzyskie. Ich organizatorzy mają misję, którą z powodzeniem wypełniają – to promocja zdrowego stylu życia oraz praktyczna pomoc osobom najbardziej potrzebującym, chorym dzieciom. Naprawdę godne pochwały!

>> Tutaj znajdziesz więcej informacji o marce Philipiak i jej założeniach.

Leave a Comment