Odstrasz komary i meszki

Oprócz kleszczy, podczas upałów przeszkadzają nam meszki i komary. W jaki sposób ochronić dom i dzięki temu zwiększyć komfort odpoczynku?

Najbardziej popularne są oczywiście spraye stosowane na ciało oraz ubrania. Niestety – zazwyczaj nie mają one  ładnego zapachu. Oprócz gotowych preparatów dostępnych w każdej aptece można zastosować wiele naturalnych metod. Meszki i komary nie tolerują niektórych aromatów. Warto zatem na parapetach postawić doniczki z bazylią, miętą, lawendą czy szałwią. W ogrodzie zaś można zasadzić plektrantus pnący, zwany potocznie komarzycą lub surmię.  Nie zaszkodzą również rośliny owadożerne takie, jak: rosiczka, muchówka i dzbanecznik. Zakup również kominek aromatyczny i następujące aromaty: miętowy, lawendowy, trawę cytrynową. Olejkami można skropić poduszki, dywany i zasłony. W walce z meszkami i komarami pomogą urządzenia, do których zaliczymy ultradźwiękowe odstraszacze. Dla ludzi emitują niesłyszalne dźwięki, które słyszą komary. Można nabyć także elektrofumigatory, w których rozgrzewa się środek owadobójczy. Opary preparatu skutecznie odstraszają komary oraz meszki. Dosyć popularne i skuteczne są specjalistyczne spirale, czyli kadzidełka wytwarzające zapachy nielubiane przez komary. Niestety, stosowanie spiral i elektrofumigatorów odradza się w domach, gdzie mieszkają dzieci.

Na okna i drzwi zastosuj specjalne osłony – siatki oraz moskitiery. Dostępne są w marketach budowlanych. Siatki mocowane są do ram okiennych lub drzwiowych, natomiast moskitiery zawiesza się nad łóżkiem lub stołem. Drobna siatka bez żadnego problemu przepuszcza powietrze. Moskitierę można zastosować także w domowym ogrodzie. Dzięki temu żaden komar lub meszka nie zakłóci spożywaniu posiłku w zaciszu domowego podwórka.

Leave a Comment