Opinie o marce Philipiak – nie tylko marketingowy chwyt

Do obecności na polskim rynku garnków i naczyń kuchennych marki Philipiak zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Co jakiś czas docierają do nas informacje o planowanych pokazach tej firmy, na miejskich festynach spotykamy Karola Okrasę żywo i entuzjastycznie opisującego zalety garnków Philipiak Milano – często, przy okazji, demonstrującego nam ich praktyczne możliwości.

Tego znanego włoskiego producenta naczyń ze stali nierdzewnej nie brakuje również w ogólnopolskich mediach – słyszymy o nim w radiu, napotykamy na internetowe artykuły i recenzje znanych polskich blogerów. Czy jednak za chwytliwymi hasłami reklamowymi stoi coś więcej niż tylko wytężona praca specjalistów od marketingu? Czy popularność marki jest zasłużona, czy wykreował ja tylko ślepy pęd za modą i instagramowym stylem życia?

Rodzinna firma z tradycjami

Aby odkryć, w czym tkwi medialny sukces Philipiak Milano, musimy się przyjrzeć tej firmie z bliska. Początki tego przedsiębiorstwa mają swoje źródło w małej rodzinnej manufakturze na peryferiach Mediolanu. Rodzina Garavagliów postanowiła wtedy postawić na produkcję wysokiej jakości naczyń kuchennych, takich, które byłyby jednocześnie trwałe, funkcjonalne i estetyczne. W Europie sponiewieranej wojenna zawieruchą garnki z nierdzewnej, wysokogatunkowej stali wydawały się kiepskim pomysłem. A jednak, ta niewielka włoska firma odniosła sukces i zyskała sławę w całym kraju a w 1969 roku doczekała się kolejnej fabryki. Europa stanęła przed nimi otworem.

garnki stalowe philipiak - opinie nie są przesadzone

Philipiak na rodzimym rynku

W Polsce o Philipiak Milano usłyszano po raz pierwszy w roku 2001. To właśnie wtedy rodzinne przedsiębiorstwo Garavagliów nawiązało współpracę z polskimi partnerami biznesowymi. Zmieniła się nazwa – dodano polsko brzmiący człon, ale jakość produktów została utrzymana na tym samym, wysokim, poziomie.

Historia powstania marki Philipiak to idealny przykład tego, jak ciężką pracę, zaangażowanie całej rodziny oraz dobry pomysł i rzetelne wykonanie można przekuć w międzynarodowy sukces.

Zasłużona opinia najlepszych

Opinie o Philipiak Milano potwierdzają renomę tej marki. To nie tylko firma z tradycjami, to także doskonalej jakości garnki i naczynia kuchenne doskonale wpisujące się w nowoczesny, zdrowy styl życia. Patelnie, naczynia do gotowania na parze oraz pozostałe produkty wykonane z najlepszej stali chirurgicznej umożliwiają nam przyrządzanie potraw przy minimalnym użyciu soli oraz tłuszczu. Dzięki Milano możemy szybko przygotować nieskomplikowany posiłek, poeksperymentować z kuchnią fusion lub ugotować zdrową wersję tradycyjnego, polskiego obiadu.

Jakby tego wszystkie było mało, Philipiak Milano zajmuje się również szeroko zakrojoną promocją zdrowego stylu życia oraz walką z problemami jakie we współczesnym świecie stanowi otyłość oraz cukrzyca. W spełnieniu tej misji pomagają firmie ich liczni ambasadorowi – ludzie z pierwszych stron gazet: kucharze, muzycy, aktorzy oraz artyści wszelkiej maści.

Pozytywne opinie o firmie potwierdzają także użytkownicy tych włoskich naczyń. Ich pełne entuzjazmu recenzje odnoszą się nie tylko do jakości garnków, ale i do holistycznego podejścia marki Philipiak do klienta, obsługi sprzedażowej oraz licznych spotkań i atrakcji jakie są im oferowane.

Leave a Comment