Owoce egzotyczne i ich właściwości

Jeszcze jakiś czas temu owoce egzotyczne były dla nas praktycznie niedostępne. Dzisiaj ta sytuacja się zmieniła. Nie ma problemu, aby w sklepie kupić granat czy papaję. Oprócz walorów smakowych, owoce egzotyczne kryją w sobie również bogactwo składników odżywczych i witamin. Poznaj oryginalne, smaczne i zdrowe owoce egzotyczne.

Liczi

Liczi przypomina trochę kasztana. Pod chropowatą skórą znajdziemy jasny miąższ, który jest nieci słodki i jednocześnie kwaśny. W zapachu przypomina trochę dziką różę. Trzeba koniecznie podkreślić, że owoc ten słynie z bogactwa witaminy C, żelaza i polifenoli. Spożywanie liczi polecane jest w profilaktyce chorób nowotworowych i miażdżycy. Zapach liczi potrafi poprawić nastrój i dodać sił. Owoc ten nadaje się świetnie jako dodatek do jogurtów, konfitur czy galaretek.

Granat

Granat jest coraz bardziej popularnym owocem. Uznawany jest za symbol młodości i długowieczności. Sok z granatu wzmacnia serce i… ukrwienie. Jeżeli zatem chcesz poprawić swoje życie erotyczne, jedz dużo tych owoców. Granat bogaty jest także w witaminę C, błonnik, potas czy niacynę. Skutecznie przeciwdziała wolnym rodnikom i procesom zapalnym. Zawiera więcej przeciwutleniaczy niż zielona herbata. Na zdrowie!

Papaja

Papaja to świetne źródło witamin: A, C oraz K. Polecany jest kobietom planowanym ciążę, gdyż zawiera bardzo dużo kwasu foliowego. W papai znajdziemy także tiaminę, ryboflawiny, magnez, potas oraz wapń. Ponadto spożywanie papai wspaniale wpływa na układ pokarmowy – między innymi dzięki właściwościom trawienia białek. Papaja wpływa także na poprawę stanu włosów i paznokci.

Kiwano

Kiwano zwanej jest w Polsce ogórkiem z kolcami. Bardzo ważne jest, aby nie przechowywać kiwano w lodówce. W niskiej temperaturze owoc może się bardzo szybko zepsuć. Kiwano słynie z bogactwa magnezu, potasu i witaminy C. Owoc można spożywać podobnie jak kiwi, czyli przekrajemy go na pół i wybieramy miąższ łyżeczką.

Mango

Ojczyzną mango są Indie. Mango nazywane jest bardzo często „owocem bogów”. W zależności od odmiany mango może mieć kształt okrągły, owalny lub nieregularny. Mango zawiera dużą zawartość następujących witamin: A, C, E oraz B. Ponadto znajduje się w nim bogactwo żelaza.

 

Zdjęcia pochodzą z pixabay.com.

 

 

Leave a Comment