Poznaj cudowną moc oryzanolu

Oryzanol. Chyba niewielu z Was słyszało o tym związku. A jego właściwości prozdrowotne są poświadczone przez szereg badań naukowych. Co powinniśmy wiedzieć o oryzanolu?

Co to jest oryzanol?

Oryzanol jest związkiem estrów fitosteroli, kwasu ferulowego i innych substancji organicznych. Uwaga! Oryzanol znajduje się tylko w oleju ryżowym i nie ma go żaden inny tłuszcz. Ciekawostką jest, że przez bardzo długi czas łuski  ryżu uważane były za niepotrzebny za zupełnie niepotrzebny produkt. Dzisiaj wiemy już, że posiadają szereg cennych właściwości. To właśnie z nich pozyskiwany jest olej ryżowy, w którego składzie znajdziemy oryzanol. Jakie właściwości dla zdrowia i urody płyną z jego stosowania?

Oryzanol – właściwości

Oryzanol wpływa między innymi na obniżenie złego cholesterolu. W ten sposób reguluje ciśnienie krwi. Ponadto oryzanol pozwala szybciej schudnąć i zmniejszyć obwód talii. Składnik ten wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej i wpływa pozytywnie na metabolizm. Regularne spożywanie oleju ryżowego wpływa pozytywnie na funkcjonowanie układu pokarmowego. W jaki sposób działa oryzanol? Wspomaga działanie wątroby, chroni przed powstaniem wrzodów oraz poprawia ogólną perystaltykę jelit.

Z pewnością wiele pań się ucieszy z tego powodu – oryzanol odmładza poprzez poprawę wyglądu skóry: poprawia napięcie skóry, wzmacnia jej napięcie, niweluje cienie oraz obrzęki, a także wspomaga prawidłową pracę gruczołów łojowych.

Oryzanol wpływa na odporność organizmu. Warto podkreślić, że dzięki spożywaniu oleju ryżowego wzmocnimy układ immunologiczny. Należy dodać, że oryzanol zapobiega osteoporozie poprawiając stan układu kostnego.

Z pewnością wielu z Was zapyta: czy oryzanol posiada również właściwości antynowotworowe? Naukowcy dowiedli, że oryzanol posiada silne działanie antyoksydacyjne (większe niż witamina E). W ten sposób organizm zwalcza skutecznie wolne rodniki o tym samym przeciwdziała powstawaniu komórek rakowych.

Leave a Comment