Podane na obiad podudzia nie dość, że są daniem smacznym i eleganckim, to jeszcze dosyć tanim. Jeśli nie masz pomysłu na niedzielny obiad, skorzystaj z mojego przepisu. Dodatkowo podpowiem, z jakimi dodatkami potrawa sprawdzi się najbardziej. Co musisz zatem kupić?
Składniki:
- 6 sztuk podudzi z kurczaka
- Masło
- Zioła prowansalskie
- Papryka słodka mielona
- Kurkuma
- Pieprz czarny i ziołowy
- Sól
- 10 listków świeżej bazylii
- Czosnek roztarty w prasce (4 ząbki)
Wykonanie:
Mięso należy starannie oczyścić ze wszystkich błonek i tłustych kawałków. Następnie przygotowujemy przyprawę masłową. W jaki sposób. Pół kostki masła rozpuszczamy na ogniu. Mieszamy ze sobą następujące przyprawy: łyżka ziół prowansalskich, łyżeczka: papryki, kurkumy i pieprzu ziołowego. Sól i pieprz czarny dodajemy wedle uznania. Rozdrabniamy listki bazylii. Całość mieszamy z rozpuszczonym masłem. Zanim użyjemy „zalewy” natrzyjmy mięso czosnkiem. Następnie wykładam naczynie żaroodporne folią aluminiową i pędzelkiem smaruję dno zalewą. Później umieszczam w naczyniu podudzia i polewam masłem z przyprawami. Aby podudzia upiekły się równomiernie, można podlać mięso wodą. Jeżeli chcemy uniknąć spieczenia skórki, należy przykryć podudzia folią aluminiową. Mięso trzeba piec około godziny w rozgrzanym do 200 stopni Celsjusza piekarniku. Jak podać takie podudzia? Tak naprawdę smakują dobrze nieomalże ze wszystkim. Tego typu przyrządzone podudzia podaję na dwa sposoby. Tradycyjnie z ugotowanymi ziemniaczkami z wody (koniecznie posypanymi świeżym koperkiem) i ugotowaną fasolką szparagową. Inny wariant: kasza bulgur lub ryż i dżem z żurawiny. Jeśli chcesz zaszaleć… podaj półwytrawne, czerwone winko.
Jeśli chcesz poznać inny, pyszny przepis wejdź w link: http://zagrodowy.pl/przepisy/pieczone-podudzia-z-kurczaka-zagrodowego-z-gruszkami-miodem-i-bakaliami/
Smacznego!
Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony pixabay.com.