Testujemy pizzerie – pizza Domino’s

Jako wielka entuzjastka pizzy, nie śpię na laurach. Testuję i wybieram najbardziej smaczne opcje dla siebie i moich bliskich. Postanowiłam odwiedzić Domino’s. Oto efekty mojej wizyty i zdobytej wiedzy.

Historia Domino’s

Domino’s pizza ma bogatą historię i tradycję wypieku. Początki pierwszego lokalu sięgają lat 60. XX wieku. To właśnie wtedy Tom Monaghan kupuje z bratem Jamesem pierwszą pizzerię… i to za pożyczone pieniążki. W 1996 roku James sprzedaje bratu połowę lokalu za Volkswagena Garbusa. W 1965 roku powstaje nazwa pizzy, która obowiązuje po dziś dzień. Sukces zagwarantował błyskawiczne otwarcie pierwszej franczyzy (1967 rok). Pierwsza pizza Domino’s została otwarta w Polsce 28 lutego 2011 roku w Warszawie. Dzisiaj lokale Domino’s pizza otwarte są między innymi w takich miejscowościach, jak: Szczecin, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Łódź, Lublin czy Rzeszów.

Domino’s pizza menu

Zachęcona wspaniałą historią pizzy Domino’s postanowiłam wybrać się do lokalu w Lublinie. W każdym lokalu zawsze muszę spróbować klasyki. A jest nią oczywiście margherita. Jeśli klasyka wypada dobrze, wówczas jestem już spokojna. Margherita została przygotowana na bazie włoskiego sera mozzarella Galbani z oryginalnym sosem pomidorowym Domino’s. Smak zachwycił mnie swoją świeżością i dokładnym wyczuciem wszystkich składników.

Zdecydowanym walorem jest także pyszny sos pomidorowy. Po konsumpcji margherity wybrałam hypnoticę, która mnie po prostu zahipnotyzowała podawana jest z creme fraiche, mozzarellą, młodym szpinakiem, pepperoni, wędzonym boczkiem, wołowiną, cebulą, pyszną sauerkraut. Pizza polana jest sosem BBQ. Oryginalność tej pizzy po prostu mnie zachwyciła. Idealny dobór składników i apetyczne podanie sprawiło, że z pewnością będzie to jedna z moich ulubionych pizz. Z racji tego, że w pizzerii byłam z grupą znajomych (także entuzjastów pizzy), zamówiliśmy “na deser” pizzę prowansalską, która przeniosła nas wprost do tej jakże urokliwej krainy. Ser mozzarella, młody szpinak, świeża cebula, papryka, oliwki i zioła prowansalskie wystarczyły, aby poczuć błogość i kulinarne szczęście. Prowansalska również zasłużyła na miano jednej z moich ulubionych pizz Domino’s.

Domino’s pizza – czego możesz oczekiwać?

Domino’s pizza to nie tylko smak, ale też jakość samego zamówienia. Przejrzysta strona pomoże nam dokonać właściwego wyboru. Podział na rodzaj pizzy, czyli ostrą i vege pomoże nam uniknąć pomyłki. Ponadto w zakładce Promocje będziemy mogli wybrać odpowiednią ofertę – opcja przydatna, kiedy przyszli do nas goście z wizytą lub organizujemy większą imprezę.

 

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.entuzjascipizzy.pl/

Leave a Comment