Top 5 gadżetów kuchennych

Gotowanie jest sztuką, kuchnia zaś to świat magii, w którym można wyczarować wyśmienity smak potraw oraz nadać głębię aromatom. Jeśli pichcenie stanowi naszą pasję, warto zapoznać się z nowymi gadżetami kuchennymi. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom czas spędzony w kuchni może być jeszcze bardziej przyjemny.

Deska do krojenia z rowkami

deska

Deska do krojenia? Przecież to żadne novum. A jednak! Solidna deska z dodatkowymi rowkami to gwarancja wygody. Pamiętajmy, że innowacje to także udogodnienia, które pozwolą zaoszczędzić nam bardzo dużo czasu. W rowkach zbierają się soki z krojonych produktów żywnościowych. Deska z rowkami jest prosta w obsłudze i czyszczeniu.

Przyrząd do krojenia ciasta

Wiele gospodyń domowych ma problem z równym pokrojeniem ciasta. Nie wszyscy potrafią wyliczyć z matematyczną precyzją, gdzie ukroić, by każdy był zadowolony z otrzymanej porcji. Ten problem rozwiązuje przyrząd do krojenia ciasta.

krojenie ciasta

Składany cedzak

Akcesoria kuchenne musimy gdzieś przechowywać. Jeżeli jesteśmy amatorami gadżetów, z pewnością półki aż pękają w szwach od nadmiaru sprzętów kuchennych. Idealnym rozwiązaniem są składane produkty, np. składany cedzak. Durszlak wykonany jest z trwałego i elastycznego silikonu. Dzięki temu proceder składania nie naruszy jego konstrukcji. Taki produkt znacznie oszczędzi przestrzeń przechowywania. Rączki wykonane z mocnego materiału (stal lub plastik) umożliwią łatwe przenoszenie przecedzonych artykułów żywnościowych.

cedzak

Ceramiczne ciężarki do ciast

Z pewnością każda z nas doświadczyła takiej sytuacji – „moje ciasto nie urosło”. Tajnikiem dobrze wyrośniętego wypieku są ceramiczne ciężarki do ciast. W jaki sposób działają kuleczki? Na blaszce rozkładamy papier do pieczenia i układamy równomiernie ciężarki. Pamiętajmy, że gadżet jest wielokrotnego użytku.

kuleczki do ciasta

Cyfrowa waga kuchenna

Tajemnicą gotowania jest dokładne odmierzanie porcji. W ten sposób idealnie zmieszamy ze sobą wszystkie potrzebne składniki. Pomoże nam w tym precyzyjna i praktyczna cyfrowa waga kuchenna.

waga

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony: www.bazylia.pl.

Leave a Comment