Trądzik różowaty a pielęgnacja skóry

Przyczyn wystąpienia trądziku różowatego można poszukiwać w wielu aspektach. Bardzo często zmiany skórne występują na tle predyspozycji genetycznych. Innym czynnikiem są między innymi zaburzenia prawidłowego funkcjonowania gospodarki hormonalnej. Również nieprawidłowy styl życia prowadzi do powstania wielu zmian wymagających wizyty u dermatologa. W jaki sposób należy pielęgnować skórę dotkniętą trądzikiem różowatym?

Jak wygląda trądzik różowaty?

Trądzik różowaty jest dosyć charakterystyczną zmianą skórną. W pierwszej fazie pojawiają się pajączki (pajączki to inaczej pękające naczynka). Następnie zaczerwienienie skóry rozprzestrzenia się na jej większe partie. Równie charakterystyczna jest kaszka zbudowana z drobnych krostek oraz wypryski.

Trochę inaczej trądzik różowaty wygląda u mężczyzn. W skrajnych przypadkach pojawiają się wokół nosa i na nosie guzowate narośle.

Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym

Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym wymaga po prostu zastosowania odpowiednich kosmetyków. Bardzo często to właśnie odpowiednie preparaty wpływają na długotrwałą remisję choroby. Przykładem jest krem Rosacin, który przeznaczony jest dla skóry wrażliwej. Zadaniem kremu jest redukcja rumienia już po pierwszej aplikacji. Ponadto krem znacznie zmniejsza nadreaktywność skóry i wzmacnia naczynia krwionośne.

Dobór odpowiednich kosmetyków to podstawa. Mają one skład, który w żaden sposób nie drażni skóry. Ponadto dobrej jakości zindywidualizowane kosmetyki nie zatykają porów przez co przyśpieszają gojenie się wyprysków.

Kiedy stosowanie preparatów zewnętrznych nie przynosi pozytywnych skutków, koniecznie trzeba wybrać się na wizytę do dermatologa. Lekarz może zlecić stosowanie tabletek lub leczenie trądziku różowatego za pomocą lasera.

 

Leave a Comment