Jaki wpływ na zdrowe gotowanie ma wybór garnków?

Już od wielu lat trwa moda na zdrowy styl życia. Z ochotą promują go zwłaszcza osoby znane, które na swoich profilach w mediach społecznościowych raz po raz pokazują, co jedzą, jak ćwiczą, jak dbają o skórę i ciało. Zbyt często są to jednak obrazy wyidealizowane, po których czujemy, że nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy z nas może i powinien dążyć do wprowadzenia w swoim życiu pozytywnych zmian w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoje oraz rodziny. Wydaje się, że wśród wszystkich prozdrowotnych działań najważniejszą i podstawową kwestią są właściwe nawyki żywieniowe. Zdrowa dieta to bez wątpienia początek zdrowego, lepszego życia. Ale jak się do tego zabrać?

Zdrowa dieta na co dzień – brzmi nieprawdopodobnie?

Wielu z nas, jeśli nie wszyscy, nie narzeka na nadmiar wolnego czasu. Tempo życia jest ogromne, a problemów i stresów coraz więcej. Często więc, chcąc odciążyć się chociaż od części swoich obowiązków, rezygnujemy z pewnych tradycyjnych rozwiązań na rzecz korzystania z usług nowoczesnych urządzeń czy firm zewnętrznych. Niestety tendencja ta dotyczy także odżywiania.

Często zarzucamy gotowanie w domu na rzecz posiłków z restauracji czy co gorsza, lokali typu fast food. Jadamy nieregularnie, nasza dieta jest monotonna, nie pijemy wystarczającej ilości wody. Na efekty takiego postępowania naprawdę nie trzeba czekać długo. W pierwszej kolejności będzie to uczucie przemęczenia, rozdrażnienie, problemy z wagą, z czasem dochodzą poważniejsze schorzenia układu sercowego, nerwowego czy pokarmowego. Jedynym skutecznym i trwałym lekarstwem jest po prostu zmiana diety.

Zdrowe gotowanie, urozmaicone i regularne posiłki, powolne jedzenie i świadome wybieranie świeżych i dobrych jakościowo produktów. Ale jest jeszcze coś, w co warto zainwestować, jeśli naprawdę chcemy gotować w domu i nie zniechęcić się po kilku dniach pichcenia.

Dobre, porządne garnki.

Wbrew pozorom, to od nich zależy, jak wiele czasu spędzimy w kuchni. A przecież chcemy spędzać go tam jak najmniej, przynajmniej na procesie gotowania. O wiele przyjemniej spędza się go już w jadalni, z bliskimi przy jednym stole, przy pysznym, zdrowym i lekkim posiłku.

Gotuj zdrowo i miej z tego frajdę – zacznij od wyboru garnków!

Warunkiem gotowania nie tylko zdrowego, ale też sprawiającego radość, jest dobry wybór garnków, naczyń oraz akcesoriów. Marką, która postawiła sobie za cel dostarczanie zwykłym Kowalskim wysokiej jakości garnków, jest Philipiak Milano.

Wybór garnków wpływa na przyjemność z gotowania

Garnki i naczynia marki Philipiak są obecne na polskim rynku już szereg lat. W 2001 roku powstała spółka włosko-polska, której owocem była właśnie ta marka. Philipiak znany jest z produkcji i dystrybucji nierdzewnych garnków ze stali szlachetnej w całej Europie. Ale nie tylko.

W ich ofercie znajdziemy również naczynia, zastawy stołowe, sztućce oraz urządzenia kuchenne ułatwiające pracę. Garnki ze stali szlachetnej są trwałe i odporne, nie odkształcają się pod wpływem temperatury. Akutermiczne dno chroni potrawy przed rozgotowaniem bądź niedogotowaniem, a patelnie z powłoką non-stick pozwalają na smażenie bez użycia tłuszczu. W ofercie Philipiak znajdziemy też garnki do gotowania na parze lub w małej ilości wody. Te formy przyrządzania posiłków są najzdrowsze, gdyż pozwalają zachować w potrawach wartości odżywcze, ich naturalny smak i aromat. A co ważne, z garnkami Philipiak możemy przyrządzać kilka potraw naraz. Dzięki temu w kilkanaście minut mamy gotowy obiad dla całej rodziny! I zawsze jest to posiłek zdrowy, aromatyczny, wyśmienity i niskokaloryczny.

Leave a Comment