Wyczyść dokładnie kabinę prysznicową

Jeżeli dostrzegłaś brzydki osad z twardej wody oraz mydła, pleśń, kurz zalegający w zakamarkach – działaj. Pamiętaj – lepiej przeciwdziałać niż wymienić zaniedbaną armaturę prysznicową.

 

Specjalistyczne płyny

Specjalistyczne płyny bez żadnego problemu poradzą sobie ze wszelkimi zanieczyszczeniami. Na sklepowych półkach znajdziemy uniwersalne preparaty do brodzików z akrylu białego oraz kolorowego, osłon szklanych i plastikowych, armatury, a także glazury.

 

Zakamarki

Niekiedy problemem są silikonowe uszczelki przy brodziku oraz fugi przy kafelkach. To właśnie zakamarki narażone są na wzmożone działanie pleśni. Użyj wówczas środek pleśniobójczy lub zwykły… proszek do pieczenia. Proszek do pieczenia trzeba pozostawić na około 20 minut i następnie dokładnie wyszorować szczoteczką.

 

Szklana część prysznica

Na szklanej zabudowie pojawiają się zacieki z wody i osady z mydła. Aby usunąć dokładnie tego rodzaju brud, używaj preparatów z dodatkiem naturalnych kwasów owocowych.

 

Czyszczenie bez chemii

Jeżeli jesteś zwolenniczką eko sprzątania (artykuł o eko sprzątaniu również znajdziesz na moim blogu), wybierz naturalne składniki, które równie skutecznie usuną pleśń i trudne zabrudzenia. Na osady wapienne dobry jest ocet. Można go wymieszać z wodą i dodać do czystego spryskiwacza-dozownika. Podobnie można zrobić z kwaskiem cytrynowym. Taką mieszanką należy spryskać kabinę i cały prysznic. Odczekujemy kilka minut, polerujemy gąbką i spłukujemy wodą. Nieestetyczne osady z mydła ściągnie ze szklanej obudowy zwykła ściągaczka do szyb. Naturalne, przygotowane w domu preparaty pozostawiają czystość i usuwają skutecznie nieprzyjemne zapachy. Aby w łazience został zapach świeżości, do takiego domowego specyfiku dodaj kilka kropli z soku cytryny.

 

Zdjęcia pochodzą ze strony pixabay.com.

Leave a Comment