Zdrowe serce to podstawa

Aby Twoje serce biło niczym przysłowiowy dzwon, trzeba koniecznie zadbać o jego kondycję. Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie. Jak żyć, aby naszemu sercu odjąć parę ładnych lat?

 ***

Nadwaga i otyłość

Moi drodzy, nie będziemy mieć zdrowego serduszka, jeśli masa ciała będzie zbyt duża. Trzeba schudnąć raz a dobrze. Jeśli nie masz pojęcia o zdrowym trybie życia, koniecznie zapisz się na wizytę do dietetyka. Z jakich względów jest to takie ważne? Po pierwsze prawidłowa waga może sprawić, iż nasze ciśnienie nie będzie rosło. To bardzo ważna kwestia dla osób, które mają zbyt duże ciśnienie. Po drugie warto przyjmować witaminę D. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jaki poziom witaminy D znajduje się w Twoim organizmie zrób badanie. Witamina D chroni przed chorobami serca oraz cukrzycą. Naturalnie witamina D tworzy się pod skórą w wyniku oddziaływania promieni słonecznych. Znajdziemy ją także w rybach. Jeżeli zatem nie możemy korzystać z kąpieli słonecznych lub spożywamy zbyt mało ryb, wówczas powinniśmy zadbać o właściwą suplementację diety.

 

Stan zębów

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że bardzo duży wpływ na serce mają zdrowe zęby. Dlaczego? Jeśli w naszej jamie ustnej jest zbyt dużo bakterii, wtedy trafiają one także do krwiobiegu. Ma to duże znaczenie dla kondycji serca. W związku z powyższym koniecznie nitkuj i oczyszczaj często nie tylko ząbki, lecz także język i wewnętrzną część policzków. Regularnie sprawdzaj zdrowie zębów w gabinecie stomatologicznym.

 

Chroń się przed grypą

Grypa, a przede wszystkim powikłania po chorobie mogą być bardzo groźne dla serca. Niektóre wirusy mają tendencję do osiedlania się w mięśniu sercowym. W ten sposób może dojść między innymi do zapalenia mięśnia sercowego. Dobrym sposobem są szczepienia, a także dbałość o układ immunologiczny. Pomoże nam w tym aktywność fizyczna, która wzacnia ciało, psychikę i sprawia, że mamy po prostu więcej siły.

 

Optymizm…

Nie zapominaj także o optymizmie. Wysypiaj się i czerp radość z nic nie robienia. Pamiętaj – świat się nie zawali, jeżeli trochę się polenisz. Organizm bardzo lubi wypoczywać. Statystyki mówią jasno – im człowiek bardziej zadowolony z życia, tym zmniejsza się ryzyko zachorowania na dolegliwości sercowe.

 

Zdjęcia pochodzą z pixabay.com.

 

Leave a Comment