Zioła na kobiece dolegliwości

Kobiety bardzo dobrze wiedzą, że dużo dolegliwości typowo babskich najczęściej wraca. Przykładem jest chociażby zapalenie dróg moczowych. Poznaj ziołowe sposoby na standardowe bolączki przedstawicielek płci pięknej.

 

Zapalenie pęcherza moczowego

Przez to, że kobieca cewka moczowa jest dosyć krótka narażona jest na częste ataki czynników bakteriologicznych oraz wirusowych. Na tego typu dolegliwości pomoże nam żurawina. Pamiętaj jednak, że żurawina traci swoje właściwości podczas gotowania.

 

Ból podczas okresu

Bardzo dużo pań narzeka na bolesne miesiączki. Skurcze macicy są źródłem prawdziwego dyskomfortu. Bolesne miesiączki pomoże przetrwać rumianek, który działa rozkurczowo i kojąco.

 

Bezsenność

Która z nas nie cierpiała na bezsenność? Najczęściej nie możemy zasnąć, kiedy musimy naprawdę rano wstać. Oprócz herbatki z melisy, pomóc nam może lawenda. Zadaniem lawendy jest złagodzenie napięcia nerwowego. Można pić napar lub zapalić w kominku olejek lawendowy.

 

Pocenie się

Poty doskwierają szczególnie podczas klimakterium. Napływ gorąca zwalczy szałwia, która działa przeciwpotnie, ściągająco oraz odkażająco.

 

Niestrawność

Podczas tych dni występuje często niestrawność. Przy wzdęciach pomocny będzie koper włoski. Wystarczy przygotować napar z łyżeczki nasion kopru i pić trzy razy dziennie około pół szklanki.

Leave a Comment