Co może mieć złoto do pizzy?

Statystyki pokazują, że Polacy wręcz uwielbiają pizzę. Według badań aż 60% rodaków raczy się tym specjałem przynajmniej raz w miesiącu. O tym, jak bardzo uwielbiamy pizzę świadczy chociażby ustanowiony 9 lutego Międzynarodowy Dzień Pizzy.

Najpopularniejsza pizza powstała na część Małgorzaty Sabaudzkiej – królowej Włoch. Kto zgadanie jaka to pizza? Oczywiście, że margherita ?. Można śmiało powiedzieć, że ojczyzną pizzy są Włochy. Ciekawostką jest, że najwięcej pizzy zjadają jednak nie Włosi… lecz Norwedzy.

Kto z Was do pizzy pije piwko? Pewnie znajdzie się wielu amatorów takiego połączenia. Czy słyszeliście jednak o Pizza Bear? Jest to piwo robione na bazie pizzy. Proces robienie piwnego alkoholu polega na moczeniu kawałków pizzy w celu wyciągnięcia jej esencji. Ciekawa jestem, jak smakuje takie piwo. Może ktoś próbował?

A co ma złoto do pizzy? Okazuje się, że pizza może być także dziełem sztuki. Na jednej z najdroższych pizz świata znajduje się właśnie jadalne złoto ?.

A najlepsza pizza w Warszawie? Jak dla mnie Domino’s pizza. Menu jest różnorodne i z pewnością zaspokoi potrzeby każdego amatora tego włoskiego dania. Dowiedz się więcej pod linkiem: http://www.entuzjascipizzy.pl/.

Leave a Comment