Co warto wiedzieć o firmie Philipiak?

O firmie Philipiak słyszymy w naszym kraju od dawna. Ta włoska marka zaczynała od małego, rodzinnego przedsiębiorstwa na obrzeżach Mediolanu, a dziś jest prężnie działającą firmą z ogromną renomą na terenie całej Europy. Jak wyglądała ich droga na sam szczyt? Czy garnki ze stali nierdzewnej marki Philipiak rzeczywiście są takim fenomenem?

Początki firmy Philipiak we Włoszech i na świecie

Historia sięga roku 1947, kiedy to na peryferiach Mediolanu swój biznes otworzyła rodzina Garavagliów, która chyba się nie spodziewała, jak spektakularny sukces odniesie. To właśnie wtedy powstała niewielka i niepozorna fabryka naczyń i garnków ze stali szlachetnej, której celem nadrzędnym było wypuszczenie na rynek produktów wysokiej jakości. Już w 1969 roku firma doczekała się kolejnej fabryki i stopniowo zaczęła podbijać europejski rynek.

Marka Philipiak Milano pojawiła się w Polsce w 2001 roku. Wtedy to włoscy biznesmeni połączyli siły z polskimi przedsiębiorcami. W efekcie tej współpracy nasz rodak został współwłaścicielem i powstała nowa, brzmiąca bardziej polsko nazwa, mająca trafić do naszych rodzimych odbiorców. Choć zmieniono nieco nazwę, jakość produkowanych garnków pozostała taka sama, czyli na najwyższym poziomie. Marka Philipiak Milano stopniowo, ale dynamicznie zyskała renomę, stała się synonimem luksusu i pysznego, zdrowego gotowania.

Philipiak Milano – co mówią opinie?

W sieci nie brakuje artykułów, recenzji i opinii na forach dotyczących jakości naczyń Philipiak Milano. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na ich zakup, mieli na uwadze przede wszystkim nabycie garnków umożliwiających zdrowe gotowanie. Co sądzą o firmie Philipiak? Czy spełniła ich oczekiwania?

naczynia ze stali nierdzewnej to zdrowe gotowanie

Producent zapewnia między innymi, że szlachetna stal nierdzewna, z której wykonane są garnki, ma właściwości antybakteryjne, antyalergiczne, ponadto nie wchodzi w reakcje chemiczne z przyrządzanymi posiłkami. Akutermiczne dno pozwala na równomierne gotowanie i uniknięcie rozgotowania lub niedogotowania posiłku. A powłoka non-stick na patelniach umożliwia smażenie bez użycia tłuszczu, bez obawy o przywieranie mięsa. Doskonale wyprofilowane garnki i pokrywki sprawiają, że podczas gotowania para wodna pozostaje wewnątrz garnka, dzięki czemu możemy gotować w małej ilości wody oraz soli. Wszystko po to, by posiłki przyrządzane dla nas i naszych bliskich były wyśmienite, aromatyczne, a jednocześnie dietetyczne i lekkostrawne.

A jak wygląda rzeczywistość? Z opinii użytkowników widać, że producenci nie rozminęli się z prawdą. Świadczy o tym zresztą fakt, że ambasadorami marki Philipiak są osoby znane ze zdrowego trybu życia, zamiłowania do zdrowego stylu życia oraz znani szefowie kuchni. To najlepszy dowód na to, że garnki Philipiak to produkt najwyższej klasy.

Marka Philipiak to nie tylko sprzedaż garnków

O firmie Philipiak nie można powiedzieć, że zajmuje się wyłącznie garnkami, sztućcami czy naczyniami. Jej właściciele, jak i ambasadorzy są aktywnie zaangażowani w promocję zdrowych nawyków żywieniowych, których tak brakuje w naszym społeczeństwie. Z powodzeniem starają się pokazywać, że zdrowe gotowanie nie musi być trudne i czasochłonne, a z garnkami Philipiak staje się jeszcze prostsze i przyjemniejsze. Zachęcamy do lepszego poznania marki Philipiak Milano.

Leave a Comment